2017 m. gegužės 4 d., ketvirtadienis

Airijos ligoninių automobilių stovėjimo aikštelės 2016 metais surinko daugiau nei 19,2 mln. eurų


Pernai dėka sergančių vaikų tėvų, Crumlin ligoninė padidino savo pajamas 464 373 eurais – beveik visos šalies ligoninės, imdamos mokestį už automobilių stovėjimo aikšteles, gavo 19,25 mln. eurų pajamų. Galutinis skaičius bus dar didesnis, kai pajamas pateiks visos ligoninės, praneša  Journal.ie.


Didžiausias pajamas už automobilių parkavimosi aikšteles gauna Cork universitetinė ligoninė –  pernai ji gavo 3,1 mln. eurų.

Sveikatos apsaugos priežiūros organizacija (Health and Safety Executive – HSE)  teigia, kad pajamos, gautos iš automobilių stovėjimo aikštelių Cork ligoninėje yra “neatskiriama ligoninės biudžeto politikos dalis, jos yra investuojamos į ligoninės paslaugų teikimą.”

Panaši situacija yra ir Crumlin ligoninėje: “Pajamos, gautos iš automomobilių stovėjimo aikštelių, sudaro tik nedidelę dalį ligoninės veiklos biudžeto”, – tvirtina HSE atstovai.

Pirma valanda parkavimosi prie ligoninių esančiose aikštelėse paprastai kainuoja 3,20 euro, jai praėjus, už kitas dvi valandas reikės mokėti 5 eurus.  Nesumokėję arba nelegaliai prisiparkavę, yra baudžiami.

Kitoms ligoninėms pasisekė mažiau – Dublino universitetinė ligoninė, esanti Temple gatvėje, neturi automobilių parkavimosi aikštelės, todėl ir papildomų pajamų neturi.  Pinigų už automobilių parkavimą taip pat negauna Ennis, Nenagh, Croom ligoninės bei Limerick universitetinė motinystės ligoninė.

Šiuo metu “Airijos vėžio draugija” (Irish Cancer Society) ragina iš vėžiu sergančių pacientų neimti automobilių parkavimosi  mokesčių, tačiau neaišku, ar jiems kas nors pritars.

Antrąją didžiausią sumą iš automobilių stovėjimo parkavimosi aikštelių gavo Šv. Vincento ligoninė Dubline – pajamos sudarė 2,79 mln. eurų. Pasak ligoninės atstovų, šios lėšos naudojamos paskolų grąžinimui, ligoninės remontui ir priežiūrai.

Trečiąją pelningiausią automobilių stovėjimo aikštelę turi Šv. Jame’s ligoninė – pernai iš to ji gavo 2,4 mln. eurų pajamų.


© Mark Stedman Tallaght Hospital car park

Trys kiti ligoninių automobilių parkavimosi parkai pernai uždirbo daugiau nei po 1mln. eurų: Tallaght ligoninė – 1,2 mln. eurų; Beaumont ligoninė – 1,1mln. eurų ir Waterford universitetinė ligoninė – 1,5 mln. eurų.

Skaičiai rodo, kad Kerry universitetinė ligoninė gavo 782 923 eurus, Wexford bendroji ligoninė –  716 527 eurus, Connolly ligoninė – 685 113 eurų, Šv. Luko bendroji ligoninė – 497 887 eurus, Lourdes ligoninė Drogheda – 497 861 eurą, Midland regiono ligoninė Tullamore – 400 302 eurus, Midland regiono ligoninė Portlaoise – 322 017 eurų, Pietų Infirmary Victoria universitetinė ligoninė  – 320 774 eurus,  Mayo universitetinė ligoninė – 325 687 eurus ir Mullingar regioninė ligoninė – 301 513 eurų.

Sveikatos apsaugos organizacijos Ūmių ligų skyriaus generalinė direktorė Trina Doran sakė, kad per pastarąjį dešimtmetį mokamų automobilių stovėjimo aikštelių buvo pristatyta prie daugelio šalies ligoninių.  “Automobilių stovėjimo mokesčiai buvo įvesti tam, kad šios paslaugos nebūtų apmokamos iš ligoninės veiklos biudžeto, – sakė ji. – Pajamos, gaunamos iš mokamų stovėjimo aikštelių yra svarbus ligoninių finansavimo šaltinis, padedantis užtikrinti nuolatines sveikatos priežiūros paslaugas.”

Sveikatos apsaugos ministro Simon Harris nuomene, “ligoninės, kurios ima mokesčius už automobilių stovėjimą iš tų pacientų, kurie turi ilgą laiką sergančius ligonius, suvokia kad tai nėra gerai ir kažką reikia keisti. Nors nėra nacionalinių HSE politiką reglamentuojančių automobilių stovėjimo mokesčių, HSE pritaria, kad ligoninių automobilių stovėjimo aikštelių mokesčiai turi būti peržiūrėti.”


© Leah Farrell Our Lady's Children's Hospital Crumlin


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą