2017 m. liepos 22 d., šeštadienis

PASAULIO LIETUVIŲ VIENYBĖS DIENA

Lietuviais esame mes gimę, lietuviais norime ir būt...Nors esame toli nuo gimtinės – mūsų širdyse Lietuva, tėvų ir senelių perduoti papročiai. Mūsų lūpose – lietuviška kalba, giesmė ir daina, o ant stalo – naminė duona ir gira... Savaitgalį nuostabiame Airijos kampelyje – Stradbally Cove – šurmuliavo mažytė Lietuva.


Jau tapo tradicija liepos viduryje susiburti ir kartu paminėti Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Iš įvairių Airijos kampelių susirenkam pasiilgę jaukaus bendravimo. Kiek džiaugsmo ir šilumos būnant kartu, kiek juoko ir gerų emocijų... Šiemet mūsų susirinko per šešiasdešimt. Vėl statėme palapines, ruošėme stalą, vaišinomės, vakarojome prie ugnelės, prisiminėme liaudiškas dainas. Šeimininkės vaišino visus įvairiausiais skanumynais, kepėme šašlykus ir čia pat pagautą žuvytę.Šuniukų mylėtojai pristatė savo augintinius, demonstravo jų gebėjimus. Mokytoja Romutė mokė vaikučius keramikos – lipdymo iš molio paslapčių, o kas norėjo, nusilipdė savo šventinį suvenyrą. Kristina pristatė savo rankdarbius: dekupažuotus auskariukus, skryneles ir dar daug gražių dalykų. Jovita atvežė parodyti savo sukurtas mozaikas, o energingoji Aldona organizavo žaidimus, estafetes. Kokia atrakcija ir kiek adrenalino pasivažinėjant vandens motociklu – pati išbandžiau – labai patiko! 

Šaunuoliai – Nijolė ir Audrius norinčius pavėžėjo ir žuvytės prižvejojo. Netgi keletas smalsių airių atėjo pasidžiaugti kartu su mumis, pasivaišino namine gira, apžiūrėjo parodas. O man buvo proga prisiminti savo kulinarinius sugebėjimus, užsivilkti senovišką dar mano mamos nešiotą sijoną ir papasakoti vaikams su kokiais drabužiais tada moterys eidavo į bažnyčią... Ką ir bepridurti – smagiai pasibuvome.

Vidurnaktį į orą pakilo degantys balionai – tarsi simbolis – mes čia, mes esame, mes vienijamės, mes mokame džiaugtis ir švęsti... Po vieną – mes esame niekas, o susibūrę draugėn – mes jėga, mes galime daug...Taigi, dar kartą pasidžiaugsiu visais šauniais užjūrių lietuvaičiais, su kuriais šventėme kartu. Puiki komanda! Patys sau buvome ir šventės rėmėjai, ir organizatoriai. Tačiau svarbiausia – esame draugiški, vieningi.Gražios Jums vasaros ir nuostabių akimirkų...

Su geriausiais linkėjimais,

Irena Petkevičienė
Waterford, Airija
                                                                                                                                                                                                                                                                               

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą