2017 m. liepos 5 d., trečiadienis

Naujas susitarimas dėl šiukšlių mokesčių gali sukelti protesto bangą


Susitarimas kad už šiukšles bus mokama pagal jų svorį (pay-by-weight) bus taikomas  visiems savininkams, praneša “The Irish Times”.


Vakar Vyriausybė su “Fianna Fáil” partija pagaliau susitarė, kad  už atliekas bus mokama pagal jų svorį (pay-by-weight), o naujai įsteigtam reguliuotojui bus suteikta galimybė stebėti kainas atliekų pramonėje.

Vyriausybėje buvo susitarta, kad bus įkurta “sergėtojų” (“watchdog”) kompanija, kuri stebės kainas ir atliekas tvarkančių kompanijų veiklą. Aplinkos ministras Denis Naughten sutiko, kad dėl to pagal įstatymą turi būti įsteigtas atliekų pramonės reguliuotojas, kaip anksčiau to reikalavo “Fianna Fáil” partija.

Pasak Vyriausybės, pasiektas susitarimas dėl mokėjimo už atliekas pagal svorį, o ne taikant vienodą mokestį visiems, skatins atliekų mažinimą ir jų perdirbimą bei privers žmones tvarkyti savo atliekas ekologiškesniu būdu.

Vyriausybės vadovas (Taoiseach) Leo Varadkar sakė, kad naujoji šiukšlių mokesčio sistema bus įvesta palaipsniui ir apims maždaug 15 mėnesių laikotarpį.

Tačiau opozicinės partijos įspėjo, kad pagal šį naują susitarimą žmonės už atliekų surinkimą ir išvežimą mokės daugiau. Ir tai dar ne viskas - pasak opozicinių partijų, priėmus naują susitarimą, vienodo dydžio mokesčiai už atliekas bus panaikinti daugelyje sričių ir tai sudarys nepakankamą konkurenciją atliekų surinkimo sektoriuje.

 “Sinn Féin” partijos vadovo pavaduotoja Mary Lou McDonald ragino Vyriausybę atsižvelgti į pažeidžiamų žmonių kategoriją ir parengti jiems kitokią atsiskaitymo tvarką.

Socialdemokratai pažadėjo pateikti “Fianna Fáil” partijai pasiūlymus, kad būtų nustatyta nacionalinė atsiskaitymo sistema žmonėms pagal šeimos dydį, sveikatą, amžių ir kitus kriterijus.


“Darbo partija” perspėjo, kad Vyriausybės pasiūlymai dėl naujos atliekų apmokestinimo tvarkos iššauks protestų bangą ir “tūkstančiai žmonių išeis į gatves.”

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą