2017 m. liepos 13 d., ketvirtadienis

Moteris kaltinama nužudžiusi berniuką Kimmage

Flowers left at the entrance to the Riverside Apartments, Poddle Park , Kimmage. Photograph: Colin Keegan/Collins

Šiandien 40 metų amžiaus moteriai Kriminalinis teismas pateiks kaltinimą dėl trejų metų berniuko nužudymo Dubline, praneša “The Irish Times”.

Pirmadienį mirusį Omar Omran rado Riverside, Poddle Park, Kimmage esančiuose apartamentuose.

Gardaí atstovas spaudai sakė: “Keturiasdešimties metų moteris buvo areštuota liepos 10 dienos vakare, įtarus ją nužudžius kūdikį.”

Manoma, kad vaiko tėvas buvo išvykęs į šiaurės Iraką, tačiau sužinojęs apie tragediją, atvyko į Airiją.

Trejų metų amžiaus Omar Omran, kuris miręs buvo rastas pirmadienį apartamentuose, esančiuose pietiniame Dubline, yra irakietis, bet visą savo trumpą gyvenimą gyveno Airijoje.

Jo irakietė motina Maha Al-Adheem studijavo mediciną Irake ir atvyko į Airiją 2010 metais.

Maha Al-Adheem studied medicine in Basra, Iraq 

Gardaí aliarmas pasiekė pirmadienio vakarą – pareigūnams atvykus į įvykio vietą, buto miegamajame buvo aptiktas miręs berniukas, o jo motinos liemuo buvo sužeistas.

Vietiniai žmonės sakė, kad jie dažnai matydavo motiną ir autizmu sergantį sūnų, jie atrodė laimingi.

Gardaí mano, kad vaikas buvo nužudytas prieš porą valandų iki į Greitosios pagalbos automobilį buvo paskambinta iš buto. Medikams buvo pranešta, kad berniukui prasidėjo traukuliai arba jį ištiko širdies priepuolis. Medikams atvykus, durų niekas neatidarė ir, kad patektų į butą, jie išlaužė duris. Ten jie pamatė subadytą berniuką ir peiliu sužalotą moterį. Medikai puolė gaivinti vaiką, tačiau jų pastangos buvo veltui – jie suprato, kad berniukas buvo nužudytas iki jiems atvykstant. Apie įvykį buvo pranešta Garda  pareigūnai incidentą kvalifikavo kaip kriminalinį nusikaltimą.

Nužudyto berniuko motina yra gydytoja, tačiau kaip medikė ji nėra įregistruota Airijoje. Ji gyveno atskirai nuo savo vyro ir berniuko tėvo, kuris taip pat yra gydytojas iš Irako.

Al-Adheem, 40 metų amžiaus, Basros universitete, Irake, studijavo mediciną. Kai kuriuos medicinos kursus ji baigė Irake ir Sirijoje, o kai kuriuos - Airijoje. Ji turi chirurgo bakalauro diplomą. Jos studijos tęsėsi nuo 1994 iki 2003 metų ir toks ilgas studijų laikas gali būti siejamas su Sirijoje ir Irake vykstančiais karais.

Vėliau nuo 2007 iki 2010 metų ji dirbo Sirijos privačioje mokslo ir technologijų universitetinėje ligoninėje – tai yra mokymosi ligoninė, turinti apie 200 lovų ir esanti už Damasko ribų.

Nuo 2010 metų ji gyvena Dubline. Tačiau kol kas neaišku, ar ji kada nors vertėsi gydytojos praktika – oficialių žinių, kad Airijoje ji dirbo gydytoja, nėra.

Ji gyvena atskirai nuo savo vyro ir nužudyto berniuko tėvo. Jis taip pat yra iš Artimųjų Rytų, nors gyvena Airijoje ir, manoma, kad jis aktyviai dalyvavo auklėjant berniuką.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą