2017 m. liepos 11 d., antradienis

Kiekvieną savaitę Socialinės apsaugos departamentas gauna apie 500 skundųSocialinės apsaugos departamentas gavo jau daugiau nei 5 000 skundų, kuriuose kalbama apie sukčiavimo atvejus socialinės apsaugos sistemoje po to, kai Airijos premjeras Leo Varadkar paskelbė kovos su sukčiais kampaniją „Welfare Cheats Cheat Us All“, praneša „The Irish Times“.


Dabartinė Socialinės apsaugos ministrė  Regina Doherty sakė, kad nuo šių metų balandžio 18 dienos, kai jos pirmatakas Leo Varadkar pradėjo kovos su sukčiavimu kampaniją, tarnyba gavo daugiau nei 5000 gyventojų skundų. Vien tik birželio mėnesį Socialinės apsaugos departamentas užfiksavo daugiau nei 1 482 skundus.

Tačiau oficialių duomenų apie galimus pažeidimus socialinės apsaugos srityje Departamentas nepateikia, nors, palyginus su tuo pačiu prėjusių metų laikotarpiu, visuomenės skundų skaičius išaugo 50 proc. Socialinės apsaugos ministrė taip pat negalėjo atsakyti, kiek skundų atitinka tikrovę ir kiek jų tiriama, bei kiek skundų neturi jokio realaus pagrindo, kad juos pradėtų nagrinėti.

Informacinė kampanija, pradėta tuometinio Socialinės apsaugos ministro Leo Varadkar, valstybei kainavo daugiau nei 200 000 eurų, o tai reiškia, kad kiekvieno „skundo“ vertė apytikriai sudaro apie 130 eurų. Dabar Airijos parlamentarus sudomino, kokios yra realios minėtos kampanijos pasekmės.

Socialinės apsaugos ministrė  Regina Doherty patvirtino, kad jos vadovaujamas Departamentas peržiūri visus skundus, tačiau ne visi jie verti tolesnio tyrimo. Departamentas iš pradžių nustato ir patikrina žmogaus, minimo skunde, asmenybę, išsiaiškina, ar jis gauna socialines išmokas. Jeigu nustatoma, kad socialinė pašalpa jam mokama, toks skundas perduodamas tirti specialiam Socialinio departamento skyriui. Ministrė informavo, kad žmogus, kuris minimas skunde, tyrimo metu ir toliau gauna socialinę pašalpą, kol nepasitvirtina sukčiavimo atvejis.

Socialinės apsaugos departamento atstovas spaudai sakė: „Sukčiavimo atvejis patvirtinamas tik tuomet, kai inspektorius atliko išsamų tyrimą ir jo tolesnė eiga vyksta vadovaujantis šalies „Socialinės apsaugos įstatymu“.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą