2017 m. liepos 26 d., trečiadienis

Garda mokosi atremti teroristinius išpuolius
“Garda yra pasirengusi atremti tarptautinių ir vidaus teroristų išpuolius ir duoti jiems stiprų ginkluotą atsaką, - tvirtino Garda komisarė Nóirín O'Sullivan "The Irish Times". - Specialiose ginkluotose pajėgose vyksta ne vienos didelio masto pratybos, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas laikui, per kurį pareigūnai gali sureaguoti į išpuolį, tačiau teroristinio išpuolio grėsmę Airijoje mes nelabai sureikšminame.”

Komisarė sakė, kad nėra jokių žinių, kad kokios nors teroristinės grupuotės ketina rengti išpuolius Airijoje. Ir nors naujoji IRA (IRA- Irish Republican Army), pasak jos,  yra labai aktyvi ir dėl to atidžiai stebima, jos keliamas grėsmės lygis yra “mažas”, įstikinusi ji.

Tačiau, jos nuome, Garda negali ignoruoti kituose Europos miestuose įvykusius teroristinius išpuolius, todėl pareigūnai pradėjo rimtai rengtis, kad galėtų atremti teroristinius išpuolius ir smurtinius incidentus. “Airija yra saugi vieta. Mes neturime teroristinės žvalgybos institucijos, kuri galėtų perspėti dėl galimo teroristų išpuolio, tačiau turime būti realistai ir turime būti pasirengę atremti tiek tarptautinio, tiek vidaus terorizmo išpuolius”.

Garda komisarė Nóirín O'Sullivan sakė, kad Garda dabar, dalyvaudama įvairiose operacijose, pažymi, kiek reikėjo laiko pasirengti vienam ar kitam įvykiui, nes, pasak jos, gebėjimas greitai reaguoti yra vienas iš svarbiausių faktorių, nulemiančių sėkmingą incidento baigtį.

Ji taip pat informavo, kad šalyje ketinama įsteigti apie 10 Ginkluotų paramos padalinių (Armed Support Units). Jie bus Cork, Galway, Ballyshannon, Dundalk, Mullingar, Waterford, Limerick, Cahir ir Claremorris.

Garda komisarė patvirtino, kad Dublino ginkluotoji paramos tarnyba jau veikia, be to, pastaruoju metu buvo sustiprintas Specialus detektyvo padalinys (Special Detective Unit), kuris renka informaciją apie galimus terorizmo išpuolius šalyje.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą