2017 m. liepos 21 d., penktadienis

ES kritikuoja Airiją dėl IT sistemos trūkumų kovojant su terorizmu


Jau antrą kartą šiais metais ES kritikavo Airiją dėl to, kad ji neįdiegė naujos informacijos mainų sistemos, naudojamos kovai su terorizmu ir tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu. Europos Sąjungoje taikoma IT sienų kontrolės sistema yra gyvybiškai svarbi kovojant su tarptautiniu terorizmu, informuoja Independent.ie.

Airija yra kritikuojama už Šengeno informacinės sistemos, vadinamos SIS II, nepriėmimą.

2009 metais dėl ekonominės krizės šalyje, Airija atidėjo planus dėl prisijungimo prie sistemos, leidžiančios automatiškai keistis informacija tarp nacionalinių sienų kontrolės institucijų, muitinės ir policijos pajėgų skirtingose jurisdikcijos sistemose.

Airija yra viena iš dviejų ES valstybių, kuri lig šiol neįdiegė minėtos sistemos, kita šalis yra Kipras – joje SIS II sistema nebuvo įdiegta dėl politinių priežasčių.

Nors Airija nepriklauso Šengeno erdvei (kaip ir Jungtinė Karalystė – “Lietuvis” past.) kaip kitos 26 Europos šalys, kuriose pasai ir kitos pasienio kontrolės rūšys buvo panaikintos, Airijai palikta teisė prisijungti prie IT sistemos.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį šalis pasirašė sutartį dėl Garda sistemų integravimo į SIS II, tačiau manoma, kad jų įdiegimui prireiks 24 mėnesių. Naujai išrinktas Airijos teisingumo ministras Charlie Flanagan pažadėjo, kad šį reikalavimą šalis stengsis įgyvendinti kaip galima greičiau.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Europos Komisija taip pat kritikavo Airiją dėl to, kad ji nesugebėjo investuoti į sistemas, leidžiančias ES dalytis DNR, pirštų atspaudų ir transporto priemonių registracijos duomenimis.

Jeigu Airijos vyriausybė nesugės įvykdyti šių reikalavimų, šalies laukia kitas proceso etapas – Europos komisija kreipsis į Europos teisingumo teismą.


Šalies Teisingumo ministerija teigė, kad Garda, “Forensic Science Ireland” ir Transporto departamentas imasi visų veiksmų, kad iki metų pabaigos Airija galėtų dalyvauti ES informacijos mainų sistemose.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą