2017 m. liepos 8 d., šeštadienis

Joninės Tullamore atsisveikina tik trumpam – iki kitų Joninių!


Dar visai neseniai per Airiją nuskambėjo mūsų visų triukšmingai atšvęstos Joninės. Vieni jas pasitiko smagia diskoteka Newry, kiti skubėjo į Dundalk lietuvių bendruomenės organizuotą šventę, dar kiti – pėsti ar važiuoti judėjo link Airijos vidurio – Jonines Tullamore lietuvių bendruomenė organizavo pirmą kartą, o laikraščiui „Lietuvis“ buvo smalsu sužinoti, kaip jiems sekėsi. O buvo taip...

Birželio 24 dieną, pačiame Airijos viduryje, Tullamore mieste, vyko Joninių (Rasų) šventė.  Svečius prie vartų pasitiko vaidilutės, laikydamos ąsotį su nuo žolynų surinkta rasa. 


Ja visi atėjusieji prausė  rankas ir veidus, mat Joninių išvakarėse surinkta rasa simbolizuoja sveikatos ir grožio šaltinį. O perėjus per Joninių vartus, tarsi iš seno į nauja, palieki visus rūpesčius, negandas praeityje ir tampi tikru šventės dalyviu. 


Sveikinom Jonus, Janinas, Rasas, Ivanus, Janius, Ligas bei John’us, nes tą vakarą susirinko ne tik lietuviai iš įvairiausių Airijos vietovių, bet ir latviai bei airiai. 

Visi pynėmės vainikus, rinkom originaliausią ir gražiausią vainiką. Vaidilutės, sakrališkai šokdamos su deglais, uždegė aukurą, dalyviai metė gintaro dulkes į jį, sakydami palinkėjimus vienas kitam, o nuo gintaro dulkių ugnis užsiplieksdavo trigubai. Netekėjusios merginos bei moterys būrėsi sau ateitį, mesdamos vainikus, atsistoję nugara į medį. Jei vainikėlis užsikabindavo iš pirmo karto ant šakos, tai reiškė, kad vestuvės įvyks dar šiais metais. Vyrai išbandė jėgas galiūnų konkurse, kilnodami svarelius. Tą vakarą buvo daug stipruolių.

Šventę puošė Elonos šokių studijos mažųjų Pipiriukų dvi grupės, Rokoko ir suaugusių Step by Step grupė, Tullamore folklorinė grupė "Leliuma" su vadove Rasa Raudyte, tradicinių airių šokių grupė Celtic Blondes ir muzikantas bei renginių vedėjas Vilius. 

Šurmuliavo Joninių mugė, kurioje buvo galima įsigyti įvairių rankdarbių bei karšto maisto, naminės giros, rūkytų bei saldžių naminių gaminių. 


Mažieji turėjo gausybę pramogų: veidukų piešimą, batutus, vandens kamuolius ir laser tagus.


Šventė su gyva muzika tęsėsi iki vidurnakčio, bet net ir po to daugelis neskubėjo skirstytis – Joninės prasitęsė kone iki paryčių – susėdus prie laužo ir pritariant gitaros skambesiui, dainavo visi.
Tullamore lietuvių bendruomenės vardu dėkojame visiems dalyviams, žiūrovams, šventės rėmėjams ir visiems, padėjusiems mums sukurti Joninių šventę Airijos viduryje. Atsisveikiname neilgam – tik iki kitų Joninių!


Tullamore lietuvių bendruomenė


Nuotr.: Jurgitos Kulikauskienės, Remigijaus Šturmos ir Šarūno Šliavo


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą