2017 m. liepos 28 d., penktadienis

Aistros dėl įstatymo, draudžiančio vairuoti išgėrus

Naujame įstatyme, kurį remia transporto ministras Shane Ross, draudžiama vairuoti atomobilį išgėrus net ir nedidelį kiekį alkoholio. Parlamento narys, nepriklausomas deputatas ir politikas Danny Healy Rae aistringai ginčija šį įstatymą ir teigia, kad vairuotojas, kuris išgėrė “du ar tris bokalus alaus”, yra nepavojingas visuomenei, rašė Journal.ie.Kalbėdamas apie Transporto ministro Shane Ross pasiūlytą įstatymą, kuriame draudžiama vairuoti automobilį išgėrus net ir labai nedidelį alkoholio kiekį (50 miligramų), nepriklausomas politikas reikalauja laisvo balsavimo dėl minėto įstatymo peržiūrėjimo, nes, pasak jo, toks įstatymas visai nepriimtinas Airijos kaimo vietovėse gyvenantiems žmonėms. Tačiau manoma, kad ministrų Kabineto sprendimas dėl laisvo balsavimo nepriklausomiems deputatams nebus priimtas iki vasaros atostogų.

Duodamas interviu radijo laidai “Newstalk”, Danny Healy Rae teigė, kad “žmogus, išgėręs tris bokalus alaus neapgirs ir nebus pavojingas kelyje”. Be to, jo nuomone, griežti alkoholio vartojimo įstatymai kelia pavojų kaimo žmonių gyvenimo būdui.

“Daugelis žmonių, gyvenančių apskrityse, galvoja taip pat, kaip ir aš”, – sakė jis. – O kol Transporto departamentas negalės savo siūlymų įrodyti skaičiais, aš jais netikėsiu”.

Airijos alkoholio vartojimo apribojimas neseniai buvo sumažintas ir dabar atitinka Europos lygį. Pagal naujas taisykles dabar alkoholio koncentracija kraujyje (Basic Alcohol Concentration – BAC) negali viršyti 50 miligramų (mg) visiems vairuotojams ir 20 miligramų (mg) “nurodytiems” vairuotojams, t. y. tiems, kurie mokosi vairuoti transporto priemonę arba naujai kvalifikuotiems vairuotojams, išlaikiusiems vairavimo egzaminą arba profesionaliems autobusų, krovininių automobilių ir kitas viešojo transporto paslaugas teikiantiems vairuotojams.

“Aš einu į barus taip pat, kaip ir bet kuris iš jūsų, bet juk yra žmonių, gyvenančių kaimo vietovėse, kur vienintelė parduotuvė ar baras yra už kelių kilometrų nuo jų namų, tai kaip jiems grįžti namo, jeigu ten jie išgėrė porą bokalų alaus? Žmonės, gyvenantys tokiuose ar panašiuose miestuose kaip Dublinas, gali pasirinkti transportą, su kuriuo galės grįžti namo, o ką daryti kaimo žmogui? Be to, kaip jau minėjau, žmonės, kuriuos aš atstovauju, gyvena kaimo vietovėse, o ten keliai labai siauri ir jie gali važiuoti jais ne greičiau, kaip įsijungę antrą ar trečią bėgį. Aš dar nei kartą negirdėjau, kad dėl žmogaus, išgėrusio tris bokalus alaus ir važiuojančio tokiu greičiu, kas nors žūtų avarijoje.”

Paklaustas, ar jis sėstų į lėktuvą, kurio pilotas vartojo alkoholį, nepriklausomas deputatas atsakė teigiamai.

Kalbėdamas toje pačioje radijo laidoje Transporto ministras Shane Ross sakė: “Kalbama ne apie skaičius – jei šis įstatymas padės išsaugoti žmonių gyvybes, jis yra teisingas ir reikalingas.”


Primename, kad fiksuotų įmokų baudos, taikomos naujiems mažesnio alkoholio vartojimo apribojimams, yra tokios:

Vairuotojas, kurio kraujyje aptikta 50 mg – 80 mg alkoholio bus areštuotas, nuvežtas į Garda stotį ir iš jo bus reikalaujama kvėpavimo, kraujo ar šlapimo testų. Jeigu toks sulaikytas vairuotojas nėra “nurodytas” vairuotojas, pavyzdžiui, besimokantis vairuoti asmuo arba profesionalus vairuotojas ir per pastaruosius 3 metus nebuvo baustas, jam bus paskirta 200 eurų bauda ir 3 baudos taškai. Baudos taškai bus skirti trejiems metams. Bet koks vairuotojas, sukaupęs 12 taškų per trejų metų laikotarpį, neteks vairuotojo teisių 6 mėnesiams.

Vairuotojas, kurio kraujyje aptikta 80 mg –100 mg alkoholio, bus areštuotas, nuvežtas į Garda stotį ir iš jo bus reikalaujama kvėpavimo, kraujo ar šlapimo testų. Visais atvejais, kai alkoholio koncentracija kraujyje yra 80-100 mg, o vairuotojas nėra “nurodytas” asmuo ir per pastaruosius 3 metus nebuvo baustas, jis  bus nubaustas 400 eurų bauda ir jam bus atimta teisė vairuoti transporto priemonę 6 mėnesius.

Vairuotojas, kuris yra kvalifikuojamas kaip “nurodytas” vairuotojas ir kurio kraujyje alkoholio koncentracija yra 20 mg - 80 mg, bus areštuotas, atvežtas į Garda stotį ir iš jo bus reikalaujama kvėpavimo, kraujo ar šlapimo testų. Visais atvejais, kai alkoholio koncentracija yra 20-80 mg ir vairuotojas yra taip vadinamasis “nurodytas” asmuo ir per pastaruosius 3 metus nebuvo baustas, jam bus paskirta 200 eurų bauda ir 3 mėnesiams atimta teisė vairuoti transporto priemonę.

Jeigu vairuotojo alkoholio koncentracija kraujyje yra didesnė nei 100mg, o “nurodytojo” vairuotojo ši koncentracija viršija 80 mg, jam gali būti įteiktas fiksuotos baudos pranešimas (Fixed Penalty Notice) ir jeigu bauda nebus sumokėta, vairuotojas gali būti teisiamas. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą