2017 m. liepos 7 d., penktadienis

Airijos “X” kartai tenka aktyviau kovoti už “vietą po saule”, nei teko jų tėvams
Žmonės, kurie gimė nuo 1960-ųjų vidurio iki 1980-ųjų metų pradžios dar vadinami “X” arba “Vaikų gimimo bumo” (Baby Boomer) karta ir naujausia “Aviva” apklausa rodo, kad beveik trečdalis šių žmonių šiandien susiduria su rimtomis finansinėmis problemomis. Jie nusipirko nekilnojamojo turto, kuris daugeliui virto neigiamu akcijų paketu, išgyveno atlyginimų “karpymus”, išbandė daugybę taupymo priemonių, bet didelių turtų taip ir nesusikrovė, paėmė hipotekos paskolas ir susidūrė su dar didesnėm  skolom, be to, šiandien reikia daugiau lėšų vaikų priežiūrai, nei reikėjo jų tėvams, apibendrina dienraštis “The Irish Times”.


Pasak apklausos, tik vienas iš trijų minėtos kartos asmenų tikisi, kad jo finansinė situacija pagerės, o du iš trijų nemato greitos perspektyvos ir dvejoja, kaip reikės išgyventi išėjus į pensiją. “Šiandien reikėtų atsižvelgti į dabartinę to amžiaus žmonių padėtį visuomenėje ir skirti jiems daugiau dėmesio sprendžiant būsimos pensijų politikos klausimus”, – sako Ann O'Keeffe, “Aviva” individualių pensijų ir investicijų skyriaus vadovė. Galbūt dėl to, daugiau nei pusė tai amžiaus grupei priklausančių žmonių teigia, kad jie apskritai nėra pasiruošę išeiti į pensiją.

Beveik trečdalis šios amžiaus grupės žmonių tebesiekia gauti trečiosios pakopos išsilavinimą,  tačiau 40 procentų iš jų įsitikinę, kad jie nesugebės to padaryti. Be to, šios kartos atstovai, kaip niekas kitas, yra įsitikinę, kad susirasti darbą jiems daug sunkiau negu jauniems žmonėms.


Ir dar – šios kartos žmonės priskiriami labiausiai įsiskolinusių žmonių grupei – daugiau kaip trys ketvirtadaliai jų sako, kad turi skolų ir pagrinde tai hipotekos paskolos, kur kiekvieno iš jų negrąžinta skola šiai dienai vidutiniškai sudaro 5500 eurų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą