2017 m. liepos 18 d., antradienis

Airijos premjeras Leo Varadkar skelbia karą alkoholiui ir narkotikams


Taoiseach Leo Varadkar and Minister for Heath Simon Harris at the launch in Dublin Castle of the State’s new national strategy on drug and alcohol use. Photograph: Collins

Airijos premjeras Leo Varadkar ryžtingai pasirengęs kovoti su narkotikais ir alkoholiu šalyje, praneša “The Irish Times”.


Šalies Ministras Pirmininkas, pradėdamas įgyvendinti naują valstybinę narkotikų ir alkoholio naudojimo nacionalinę strategiją, sakė, kad 2014 metais nuo narkotikų Airijoje mirė 697 žmonės, o tai tris kartus daugiau nei buvo žuvusiųjų keliuose ir 12 kartų daugiau nei buvo užfiksuota žmogžudystės atvejų.

Pristatęs naują strategiją Dublino pilyje vykusioje spaudos konferencijoje, Leo Varadkar pažadėjo, kad Visuomenės sveikatos (alkoholio) įstatymo projektas - Public Health (Alcohol) Bill - iki metų pabaigos taps įstatymu.

Įstatyme siūloma nustatyti apribojimus alkoholio pardavimui, atskirti jį nuo kitų produktų mažmeninės prekybos vietose ir riboti reklamą.

Leo Varadkar nuomone, Airija turi rimtų problemų su alkoholiu. “Mes pasieksime, kad alkoholis nebūtų traktuojamas kaip įprastas bakalėjos produktas, kurį jūs perkate parduotuvėje, tarsi pirktumėte vaisių arba picą”, - sakė premjeras.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą