2017 m. liepos 5 d., trečiadienis

Katalikų mokykloms siūloma  pašalinti “krikšto barjerą”


Dienraštis „The Irish Times“ praneša, kad Airijos švietimo ministras Richard Bruton siūlo pašalinti “krikšto barjerą” ir į katalikiškas mokyklas priimti ne vien katalikų religiją išpažįstančius, bet ir kitų religijų vaikus ir neskirstyti naujai priimamų mokinių religijos pagrindu.

Į tokį ministro pasiūlymą Katalikų vyskupų švietimo tarnyba atsakė, kad toks pakeitimas yra nesąžiningas ir jeigu jis bus priimtas, jis supriešins katalikų vaikų tėvus su kitų religijų atstovais.

Katalikų mokyklų partnerystės vadovas Ferdia Kelly teigė, kad tokie planai dar labiau pagilins mokyklų perpildytų klasių problemą, nes papildomų naujų klasių mokyklose nėra atidaroma. Jis taip pat suabejojo tokio sprendimo konstitucingumu ir pažadėjo šį klausimą atidžiai išnagrinėti.

Priešingai, Airijos bažnyčios švietimo taryba palankiai įvertino pasiūlymą panaikinti “krikšto barjerą”,  kuriuo, pasak tarybos, atsižvelgta į religinių mažumų problemas. Šiuo metu religinės mokyklos turi pirmumo teisę priimti į mokyklą pirmiausiai savo religijos vaikus, nepaisant to, kad kitų religijų vaikai gyvena arčiau mokyklos, tačiau dėl religijos jie neturi pirmumo teisės patekti į arti jų gyvenamosios vietos esančias mokyklas.  

Pasak “The Irish Times”, tai labai ginčytinas klausimas, nes Airijoje daugiau nei 90 procentų pradinių mokyklų tebėra globojamos katalikų bažnyčios ar kitų katalikiškų religinių organizacijų.

Švietimo ministro Richard Bruton nuomone, galiojanti sistema yra nesąžininga, nes kai kurie tėvai, “norėdami, kad jų vaikai patektų į vietinę mokyklą, priversti vaikus perkrikštyti”.


Norint, kad “krikšto barjero” planas būtų įgyvendintas, reikėtų keisti šalies “Lygių galimybių įstatymą”, kurio pakeitimą ministras žadėjo inicijuoti “nedelsiant”, bet nepatikslino kada. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą