2017 m. birželio 27 d., antradienis

Šoką sukėlę tyrimai: daugiau nei pusė airių tėvų mano, kad jų nepilnamečiai vaikai gali vartoti alkoholį namuose

Daugiau nei pusė Airijos tėvų mano, kad nieko blogo nėra, jeigu jų nepilnametis vaikas išgeria namuose, informuoja “Irish Mirror”.“Drink Aware” atlikti tyrimai rodo, kad 53 proc. apklaustų tėvų nemato jokios problemos, jeigu jų, jaunesni nei 18 metų vaikai, išgeria namuose. O 30 proc. apklaustų tėvų galvoja, toks elgesys visai priimtinas ir vaikams iki 16 metų amžiaus.

“Drink Aware” atliko šiuos tyrimus artėjant “Junior” ir “Leaving Cert” egzaminų pabaigai ir mokslo metų baigimo šventėms.

Pamačius tokius apklausos rezultatus, “Drink Aware” nedelsiant pradėjo raginti tėvus kalbėti su vaikais dėl alkoholio keliamų pavojų. Kompanijos atstovas Liam Twomey sakė: “Negalima laukti, kol įvyks nelaimė, šią problemą tėvai su savo vaikais turi spręsti dabar. Aš pats esu tėvas ir puikiai suprantu, kokią žalą jaunam organizmui gali padaryti ankstyvas alkoholio vartojimas. Mes neturėtume taikstytis su tuo, kad jauni žmonės geria ir geria daug”.

Atlikti tyrimai atskleidė, kad tėvai retai ieško informacijos apie kai kuriuos, labiausiai nerimą keliančius nepilnamečių alkoholio vartojimo padarinius, jie mažai ką težino apie alkoholio ir psichinės sveikatos ryšį, narkotikų įtaką paauglių sveikatai. Tik 1 iš 10 tėvų, kalbėdamas su savo vaikais apie neigiamų įpročių žalą, pateikia faktus apie alkoholio ir narkotikų keliamus pavojus.

Generalinis direktorius Niamh Gallagher pridūrė: “Į mus dažnai kreipiasi tėvai, kurie nerimauja, kad draugai ir bendraamžiai daro didesnę įtaką jų vaikams dėl alkoholio vartojimo, nei pačių tėvų auklėjimas. Tačiau mūsų tyrimai rodo, kad visi šeimos nariai, ypač tėvai, daro pačią didžiausią įtaką, formuojant vaiko nuostatą dėl alkoholio vartojimo. Natūralu, kad studentai nori atšvęsti su savo draugais diplomo gavimą ar kitas šventes, tačiau tėvai turi imtis visų priemonių, kad tokios šventės praeitų saugiai. Tėvai turi žinoti, kur jų vaikas švenčia, su kuo ir kiek ketinama išgerti alkoholinių gėrimų”.


“Drink Aware” tėvams sukūrė internetinį puslapį (drinkaware.ie/parents) ir išleido brošiūrą “Jūsų vaikai ir alkoholis” (Your Children and Alcohol), kuriuose skatina tėvus aktyviai ir nuoširdžiai kalbėti su savo vaikais dėl alkoholio žalos jaunam organizmui.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą