2017 m. birželio 1 d., ketvirtadienis

Namų kainos ir hipotekos paskolų rinkiniai įgauna pagreitį


Biržos maklerių agentūros “Goodbody” ketvirčio duomenys rodo, kad nuo 2016 metų namų kainos ir hipotekos paskolų rinkiniai įgyja “stiprų ekonominį pagreitį”, praneša “Irish Independent”.


Didesnė nei tikėtasi namų paklausa lėmė nekilnojamojo turto kainų augimą – namų kainos šiais metais Airijoje padidėjo vidutiniškai 10 procentų. Būsto paskolos, reaguodamos į augančias namų kainas, taip pat turėtų padidėti daugiau nei dvigubai. Agentūros “Goodbody” nuomone, per ateinančius kelerius metus hipotekos paskolos sudarys apie 13,5 mlrd. eurų.

Šie ryškūs pokyčiai nekilnojamaojo turto rinkoje atsirado dėl spartaus šalies ekonomikos augimo. Tikimasi, kad vidaus paklausa 2017 ir 2018 metais padidės 3,7 procento ir tai padės Airijai išsilaikyti  ES ekonominės lentelės viršuje.

Didžiausią išorinį pavojų Airijai iki šiol kelia “Brexit”. Tačiau, nors yra didelė tikimybė, kad Jungtinė Karalystė iškris iš bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, “Goodbody” tikisi, kad dėl pereinamojo laikotarpio priemonių, kurios sušvelnins smūgį, bus susitarta. Metų pradžioje JAV įmonių pelno mokesčio reforma taip pat kėlė riziką šalies ekonomikai, tačiau dabar ši grėsmė pasitraukė.

Biržų makleriai įsitikinę, kad  Airijos ekonomika ir toliau bus sparčiausiai auganti ekonomika euro zonoje. Nors išoriniai tarptautinės rizikos faktoriai, galintys įtakoti šalies ekonomiką, egzistuoja, tačiau nekilnojamojo turto rinkoje ir būsto paskolos rinkiniuose matyti palankūs pokyčiai.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą