2017 m. birželio 9 d., penktadienis

Ar Airijos Vyriausybei vadovaus Leo Varadkar?


Socialinės apsaugos ministras Leo Varadkar laimėjo mūšį kovodamas už “Fine Gael” partijos lyderio postą, tačiau ar jis tikrai bus Vyriausybės vadovu? Gavęs 60 procentų partijos bendražygių balsų jis aplenkė savo varžovą – Būsto, planavimo, visuomenės  ir vietinės valdžios ( Minister for Housing, Planning, Community and Local Government) Simon Coveney.

38-metų Leo Varadkar gali tapti ne tik jauniausiu premjeru Airijos istorijoje, bet ir pirmuoju valstybės vadovu, kurio kilmė siejama su Indija bei su netradicine seksualine orientacija. 

Naujo partijos lyderio tėvas persikėlė į Airiją iš Indijos 1970 metais, kai ši šalis buvo viena iš labiausiai katalikiškų šalių visoje Europoje (greičiausiai, tokia yra ir lig šiol). Leo Varadkar paskelbė apie savo homoseksualumą 2015 metais, kai šalis surengė referendumą dėl tos pačios lyties asmenų santuokos legalizavimo.

Leo Varadkar gimė Dubline, 2010 metais baigė Trinity College Medicinos fakultetą ir gavo licenciją „Šeimos gydytojas“ - GP.

Nuo 2011 iki 2014 metų jis dirbo Transporto ministru. Pasak Leo Varadkar, jo darbo pastangų dėka, išaugo turistų srautas į Airiją.

Nuo 2014 iki 2016 jis dirbo Sveikatos apsaugos ministru, deja, užimant šį postą, jis nesugebėjo sumažinti eilių ligoninėse – pacientų, laukiančių planinių operacijų skaičius nuolat augo ir kol kas jos niekam dar nepavyko išspręsti. 

Nuo 2016 metų jis užima Socialinės apsaugos ministro postą. Jis aktyviai kovoja su socialinėje sistemoje esančias sukčiavimo atvejais ir įgyvendina naują ID kortelių, pavadinęs jas „Public Sevice Card“, piliečių identifikavimo programą.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą