2017 m. birželio 22 d., ketvirtadienis

Kas yra kas naujame Ministrų Kabinete?


Naujai išrinktas Airijos vyriausybės vadovas Leo Varadkar sudarė savo Ministrų Kabinetą, su kuriuo siūlo susipažinti Independent.ie.


Šalies Ministras Pirmininkas (Taoiseach) – Leo Eric Varadkar (38 metai) išrinktas nuo Dublin West ir yra 14-as Airijos premjeras. 


Jis taip pat yra “Fine Gael” partijos lyderis. Iki tol jis užėmė Socialinės apsaugos, Sveikatos apsaugos ir Turizmo ministrų postus. Leo Varadkar tėvas atvyko į Airiją iš Indijos 70-aisiais. Apie savo netradicinę seksualinę orientaciją jis viešai paskelbė 2015 metais, kuomet šalyje vyko referendumas dėl tos tos pačios lyties partnerių santuokų įteisinimo. Jis gimė Dubline, baigė Trinity College Medicinos fakultetą ir 2010 metais gavo GP gydytojo licenciją.

Finansų, valstybės išlaidų ir reformų ministras (Minister for Finance and Minister for Public Expenditure and Reform) – Paschal Donohoe (42 metai). 


Išrinktas nuo Dublin Central. Jam pranašaujama būsimo partijos lyderio pozicija. 2011 metais buvo išrinktas į šalies Parlamentą. Jis taip pat buvo ES reikalų ministru.

Švietimo reikalų ministras (Minister for Education and Skills) – Richard Bruton (64 metai) išrinktas nuo Dublin North-Central. 


Pirmą kartą į Parlamentą pateko 1986 metais, dirbo Verslo ir inovacijų bei Švietimo ministrais.

Teisingumo ir lygiateisiškumo ministras (Minister for Justice and Equality) – Charlie Flanagan (60 metų) išrinktas nuo Laois apygardos. 


Buvo Airijos užsienio reikalų ministru. Pirmą kartą į Parlamentą buvo išrinktas 1987 metais.

Vice-premjerė (Tánaiste) bei Įmonių ir inovacijų ministrė (Tánaiste and Minister for Enterprise and Innovation) – Frances Fitzgerald (66 metai). 


Išrinkta Dublin South-East apygardos. Buvo Teisingumo ministrė, Parlamente nuo 1992 metų.

Užsienio reikalų ir prekybos ministras, kuris taip pat atsakingas už „Brexit“ procedūras (Minister for Foreign Affairs and Trade, with special responsibility for Brexit) – Simon Coveney (44 metai). 


Išrinktas Cork South Central apygardos. Simon Coveney buvo pagrindiniu Leo Varadkar varžovu dėl „Fine Gael“ partijos vadovo posto, tačiau rinkimus pralaimėjo. Dirbo Būsto, Žemės ūkio ir Gynybos ministrais. 2004-2007 metais Europos Parlamente atstovavo Airiją.

Meno, paveldo ir kultūros ministrė (Minster for Arts, Heritage and Culture) – Heather Humphreys (54 metai).


Buvo išrinkta nuo Cavan-Monaghan. Šioje pozicijoje ji dirbo kai Vyriausybei vadovavo Enda Kenny ir buvo laikoma jo artimiausia bendražyge.

Sveikatos apsaugos ministras (Minister for Health) – Simon Harris (30 metų).


Išrinktas nuo Wicklow. Pirmą kartą laimėjo rinkimus 2011 metais.

Žemės ūkio, maisto ir jūrų ministras (Minister for Agriculture, Food and the Marine) – Michael Creed (53metai).


Išrinktas Cork North West apygardos. Buvusioje Enda Kenny Vyriausybėje užėmė tą patį postą.

Komunikacijų, klimato kaitos ir aplinkos ministras (Minister for Communications, Climate Action and the Environment) – Denis Naughten (43 metai). 


Išrinktas nuo Roscommon-Galway. Buvusioje Enda Kenny Vyriausybėje taip pat užėmė šį postą.

Transporto, turizmo ir sporto ministras (Minister for Transport, Tourism and Sport) – Shane Ross (67 metai).


Išrinktas nuo Dublin Rathdown. Jis taip pat išlaikė tą pačią poziciją, kaip ir buvusioje Vyriausybėje.

Socialinės apsaugos ir užimtumo ministrė (Minister for Employment and Social Protection) – Regina Doherty (46metai). 


Išrinkta Meath East apygardos.

Vaikų ir jaunimo reikalų ministrė (Minister for Children and Youth Affairs) – Katherine Zappone (63 metai), išrinkta nuo Dublin South-West.


Anksčiau dirbo premjero atstove Senate. Ji yra Airijos žmogaus teisių komisijos narė. Gimė ji Seattle (JAV) ir taip pat yra skelbusi apie savo netradicinę seksualinę orientaciją.

Būsto, planavimo ir vietinės savivaldos ministras (Minister for Housing, Planning and Local Government) – Eoghan Murphy (35 metai), išrinktas Dublin Bay South apygardos. 


Jis vadovavo Leo Varadkar rinkiminei kampanijai, o Finansų departamente buvo užėmęs ministro „be portfelio“ poziciją.

Bendruomenių ir kaimo reikalų ministras (Minister for Community and Rural Affairs) – Michael Ring (63 metai), išrinktas Mayo grafystės. 


Jis kelis kartus taikėsi į šalies premjero postą, taip pat Transporto departamente užėmė ministro “be portfelio” poziciją.

Gynybos ministras (Minister of State for Defence) – Paul Kehoe (44 metai). 


Išrinktas nuo Wexford. Buvusioje Vyriausybėje dirbo tą patį darbą.

Airių kalbos reikalų ministras (Minister for Gaeltacht Affairs) – Joe McHugh (45metai). 


Išrinktas nuo Donegal. Buvusioje Vyriausybėje dirbo tą patį darbą.

Švietimo ir aukštojo mokslo reikalų ministrė (Minister of State for Education with special responsibility for higher education) – Mary Mitchell O’Connor (58 metai). 


Išrinkta nuo Dún Laoghaire. Ji buvusi Harold mokyklos Glasthule (pietinis Dublinas) direktorė.


Invalidų reikalų ministras (Minister of State with special responsibility for disabilities) – Finian McGrath (65 metai). 


Išrinktas nuo Dublin Bay North. Jis atstovauja “The Independent Alliance TD” parlamentinę grupę dabar ir buvusioje Vyriausybėje. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą