2017 m. birželio 10 d., šeštadienis

Airijos planuose – „žali" autobusai 

2018 metais šalis, siekdama sumažinti aplinkos taršą ir anglies dvideginio išmetimus bei išvengti ES baudų, ketina įsigyti tvarius, aplinkai nekenksmingus autobusus (green energy buses), bent jau tokius planus puoselėja “Dublin Bus”, “Bus Éireann” ir vaikus į mokyklas vežiančios kompanijos, informuoja Journal.ie.Nacionalinė transporto tarnyba (National Transport Authority – NTA) artimiausiu metu paskelbs planus, kokie autobusai bus įsigyti ir kada jie  išriedės į gatves. Kol kas dar nėra nuspręsta, ar tai bus elektriniai, ar hibridiniai, ar bio-dujų autobusai, tačiau jie tikrai bus, užtikrina Transporto ministras Shane Ross. Pasak ministro, tai viena iš transporto sistemos pertvarkymo dalių – ketinama pertvarkyti internetinį tinklą, pakeisti autobusų ir stotelių ženklinimą, apmokėjimo sistemą.

“Bus Éireann” atstovas spaudai teigia, kad jie “glaudžiai bendradarbiauja” su Transporto departamentu ir Nacionaline transporto tarnyba, siekdami įgyvendinti šiuos ambicingus planus.


2016 metais Nacionalinė transporto tarnyba, dėl lėšų stokos, atmetė “Dublin Bus” prašymą dėl hibridinių autobusų pirkimo. Dabar, paskaičiavus kokias baudas už autobusų išmetamų dujų taršą reikės mokėti ES, buvo nuspręsta, kad šalis nieko nepraras, jeigu įsigis aplinkai nekenksmingus autobusus. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą