2017 m. birželio 27 d., antradienis

Šiandienos globali kibernetinė ataka paveikė IT sistemas Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje


Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, kuris yra žvalgybos agentūros GCHQ narys, patvirtino, kad šiandien buvo įvykdyta globali kibernetinė ataka, paveikusi IT sistemas ne tik Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje, bet ir visame pasaulyje, praneša Independent.ie.

Šiandien Dublino žiniasklaidos ir rinkodaros agentūros “Ogilvy” kompiuteriai išsijungė, pasauliniam kibernetiniam išpuoliui pasiekus Airijos biurus. “Agentūroje išsijungė visi kompiuteriai, panašu, kad tai buvo pasaulinė kibernetinė ataka,” – patvirtino agentūros atstovai.

Airijoje stengiamasi įveikti kibernetinės atakos padarinius IT sektoriui, tačiau elektroninių sistemų naikinimo banga keliauja per visą Europą. Pasak Independent.ie, Ukraina, atrodo, nukentėjo labiausiai – kibernetinė ataka pažeidė bankų, elektros energijos ir kitų pramonės sričių sistemų darbą.

Danijos laivybos grupė “Maersk” patvirtino, kad jų kompiuterinės sistemos, veikiančios Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje, neatlaikė šios kibernetinės atakos. Tai patvirtino ir Danijos laivybos grupės atstovas Airijoje.

Reklamos milžinė, kompanija “WPP” taip pat patvirtino, kad “kibernetinio išpuolio” metu kompiuterių įsilaužėliai pridarė nuostolių jų kompanijai visame pasaulyje.

Pasaulinė advokatų kontora ”DLA Piper”, turinti biurus Londone ir kituose Jungtinės Karalystės miestuose taip pat patvirtino, šios dienos incidentas juos taip pat paveikė.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą