2017 m. birželio 4 d., sekmadienis

Airijos bankas nubaustas už “pinigų plovimo” ir teroristų finansavimo taisyklių pažeidimąPress Association praneša, kad “Bank of Ireland” paskirta daugiau negu trijų milijonų eurų bauda, pripažinus įstatymo, draudžiančio remti teroristus ir nusikaltėlius, pažeidimą.


Centrinis bankas  nuo 2010 metų aptiko 12 atvejų, kuomet "Bank of Ireland" nesugebėjo užtikrinti kovos su “pinigų plovimu” ir terorizmo finansavimo taisyklių laikymosi.

Pasak Centrinio banko, pastebėta reikšmingų trūkumų ir rizikingų operacijų "Bank of Ireland" veikloje. Centrinio banko vykdantysis direktorius Derville Rowland sakė: “Toks elgesys yra nepriimtinas, juolab, kad buvo tikimasi, jog vienas iš didžiausių Airijos bankų laikysis standartinių procedūrų. Pranešimai apie įtartinus sandorius su institucijomis yra viena iš banko veiklos dalių, kovojant su “pinigų plovimu” ir terorizmo finansavimo sistema. Apmaudu, kad bankas nedelsiant nepateikė šešių pranešimų An Garda Siochana ir Biudžeto komisijai (Revenue Commission) apie įtartinus sandorius ir už tai buvo nubaustas 3,15 mln. eurų bauda.

Už panašius nusižengimus praėjusį mėnesį 2,3 milijono eurų bauda buvo nubausti giminingi Airijos bankai.

Pasak "Bank of Ireland" pranešimo, bankas apgailstauja dėl šių klaidų ir ateityje ketina daryti viską, kad išvengtų panašių atvejų. “Tyrimo metu bankas bendradarbiavo su Centriniu banku ir baigė išsamią kelerių metų darbo programą. "Bank of Ireland" pasiryžęs sąžiningai vykdyti numatytus teisės aktų reikalavimus ir pašalinti esamus trūkumus,” – sakoma pranešime.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą