2017 m. birželio 19 d., pirmadienis

Airiškasis kantri su užsienietišku akcentu


Laikraštis “Lietuvis” savo skaitytojams siūlo interviu su kylančia airiško kantri žvaigždė Larissa Tormey (Vildanova), kuri Dubline neseniai pristatė savo naują albumą „God Loves A Trier”.

Prieš 15 metų Larissa paliko triukšmingą Maskvą ir apsigyveno Airijoje, ūkyje. Baigusi Ufos meno koledžą ir Sankt Peterburgo kultūros institutą, gavo akademinio choro dirigentės diplomą. Larissa turi didžiulę sceninę patirtį – ji daugybę kartų koncertavo gimtojoje Baškirijoje ir Maskvoje, kur ne tik dainavo autorines dainas, bet ir vadovavo Totorių kultūros centrui.

Larissa gali pasigirti, kad prieš penkerius metus dalyvavo rusiškų dainų konkurse, kuris vyko Londone ir kur už rusiško romanso atlikimą buvo apdovanota prizu.

Tai kaip rusiškas romansas transformavosi į airišką kantri? „Konkurse Londone aš dainavau romansus ir užėmiau garbingą trečiąją vietą. Man taip pat ne konkursinėje programoje buvo leista dainuoti savo kūrybos dainas, kurias publika labai šiltai priėmė, – pasakoja Larissa.  Tada ir gimė idėja pačiai rašyti dainas, bet jau anglų kalba". 

Larissos dukra padėjo mamai į anglų kalbą išversti jos pirmąsiais dainas. Dainų autorė ir atlikėja labai tikėjosi, kad jos dainos patiks Airijos atlikėjams ir jie įtrauks jas į savo programas, o publika jas priims.

„Tada aš negalvojau, kad su mano rusišku akcentu galėčiau dainuoti profesionaliai anglų kalba,“ – prisimena dainininkė. Larissos angliškos dainų versijos buvo parodytos vienam Sony muzikos prodiuseriui, kuris tuo metu kaip tik ieškojo naujų talentų ir jis ją supažindino su Dublino garso įrašų studija. Toje studijoje ir buvo įrašytos jos pirmosios profesionalios „demo“ (sutrumpinta iš angl. – demonstration) versijos.


„Kai tik pradėjome įrašinėti, manyje lyg kažkas sprogo – muzika tiesiog veržte veržėsi, emocijos liejosi per kraštus ir aš pradėjau kurti, kurti. Iš pradžių mes įrašėme tris dainas, paskui 6 mėnesius be atokvėpio dirbau ir dirbau, kol pagaliau 2014 metų pabaigoje pasaulį išvydo mano pirmasis albumas. Tuomet ir priėmiau sprendimą – aš pati atliksiu savo pačios dainas. Buvau nežinoma, todėl pasiryžau pati save populiarinti pasinaudojus interneto privalumais ir galimybėmis. Lankiau MIDEM (The international B2B music market) rinkodaros kursus, atsidariau puslapius „YouTube“, „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagramm“. Mano organizuota kampanija socialiniame tinkle „Facebook“ buvo labai sėkminga  –prasidėjo gyvas bendravimas su publika ir aš galutinai įsitikinau, kad mano dainos žmonėms tikrai patinka. 2015 metų pabaigoje man parašė kantri stiliaus dainų autorius BG Pollock iš Belfasto. Šiaurės Airijos sostinė – kantri muzikos centras saloje. Jis pasiūlė man atlikti jo kūrybos dainą ir tai buvo labai sėkmingas bandymas. Mano vyras, ūkininkas ir kantri stiliaus muzikos mylėtojas, išgirdęs šį įrašą pasakė: „Ši daina yra geriausia iš visų, kurias esu girdėjęs!“. Kantri muzika tapo mano naujuoju stiliumi, ją gali dainuoti visą gyvenimą. Airijoje yra net 80-mečių kantri muzikos žvaigždžių! BG Pollock daina „Only a woman like you”, jau pirmąją savaitę, vos daina išvydo dienos šviesą, buvo įtrauka 100 populiariausių „iTunes“ singlų. Labai greitai šį singlą ir kitas mano naujojo albumo dainas pradėjo transliuoti visos nacionalinės radijo stotys. O aš ir toliau kūriau, likdama ištikima šiam stiliui – taip ir atsirado titulinė albumo „God Loves A Trier“ daina,“ – šypsosi Larissa.


Vėliau dainininkės Larissa Tormey (Tormey yra Larissos vyro pavardė) dainas pradėjo transliuoti Didžiosios Britanijos, Australijos, Kanados ir Naujojosios Zelandijos radijos stotys. Dabar Airijoje kantri dainos „su rusišku akcentu“ nuolat skamba per radiją.

„Pinigų kol kas man tai neatnešė, tačiau yra reklamos įstatymas: “Iš pradžių jūs dirbate, kad užsitarnautumėte vardą ir tik vėliau vardas pradės tarnauti jums“. Dėka radijo transliacijų, užmezgiau daug naujų ryšių, atsirado gerbėjų ratas. Airijoje kantri muzikos atlikėjai susibūrę į labai siaurą ir uždarą ratą, į kurį patekti labai nelengva, o rusų atlikėjui beveik nerealu. Tačiau aš stengiausi apie tai negalvoti ir pati save populiarinau per socialinius tinklus. Sugalvojau frazę: „Būk tokia gera, kad jie negalėtų tavęs ignoruoti“ (Be that good that they can’t ignore you). Supratau, kad jeigu aš pateiksiu iš tikrųjų gerą ir vertą dėmesio produktą, žmonės negalės jo ignoruoti, vėliau ar anksčiau jie jį priims. Ir tai pasitvirtino. Čia, Airijoje, yra labai daug populiarių video programų, yra visų labai mėgstamas „Keep it country TV” televizijos  kanalas, skirtas būtent šio stiliaus muzikai. Pats populiariausias šio kanalo šou – „Hot country TV”. Vos tik nuskambėjo mano pirma daina, buvau pakviesta šio kanalo interviu, buvo parodytas pirmasis šios dainos vaizdo įrašas ir nuo laiko šis šou transliuoja kiekvieną mano naują dainą. Šiais metais, išėjus albumui, minėtas Airijos televizijos kanalas mane pakvietė atidaryti vieną iš populiariausių Airijos kantri muzikos renginių „Country TV Music Awards 2017“ ir aš labai tikiuosi, kad ateinančiais, 2018 metais, būsiu nominuota šio prestižinio renginio premijai. Buvo įspūdinga dalyvauti labai tradiciniame airių koncerte ir dainuoti kartu su didžiausiomis Airijos kantri muzikos žvaigždėmis. Tačiau svarbiausia netgi ne tai – svarbiausia, kad aš patikau klausytojams, o tai labai aukštas išlepintos publikos įvertinimas. Vos pastebimas ir mažai girdimas užsienietiškas akcentas, pasak mano klausytojų, man prideda žavesio ir suteikia individualumo. Kiekviena Airijos provincija turi savo akcentą, bet mano dar kitoks! Airijoje juokaujama: „Nesakykite airiui apie jo akcentą, nes jis atsakys, kad su akcentu kalba tik kaimynystėje esančio kaimo gyventojai!“ – juokiasi Larissa.


Dabar Airijoje – kantri muzikos bumas. Larissa Tormey pateko „ant bangos“ ir čia jai tikrai padėjo jos rusiškas akcentas – juk čia niekas kitas nedainuoja taip, kaip ji. Žmonės, vieną kartą išgirdę jos atliekamas dainas, jau niekados nesumaišys jų su kitų atlikėjų dainomis.

Savo antrąjį albumą dainų autorė ir atlikėja paskyrė mirusiai mamai, kuri buvo puiki poetė ir visada palaikė Larissą, pasirinkusią kūrybinį gyvenimo kelią.

Kurdama „šiuolaikinio“ kantri muzikos stiliumi, Larissa įkvėpimo semiasi iš tradicinės airių muzikos, Airijos gamtos, ir, svarbiausia, iš žmonių, gyvenančių Airijos kaimo tipo vietovėse – paprastų, nuoširdžių, linksmų ir labai mylinčių savo paprastą ir nesudėtingą buitį bei tuos, kurie juos supa.

Jos antrasis albumas nuteikia labai pozityviai, suteikia gyvybinių jėgų ir energijos, atskleisdamas nepakartojimą Larissos talentą į visumą sujungti folklorą, klasiką, popmuziką bei kitus žanrus, stilius ir  sukurti įsimintiną dainą.

Jos debiutinis albumas „Perfect As I Am”, įrašytas 2014 metais, ženkliai skiriasi nuo jos paskutiniojo. Pirmajame albume dominavo gana dramatiškos melodijos ir kritikai jį pavadino „ Vienišos moters dainos“, o naujasis albumas kupinas ne tik lyrinių liaudies dainų apie laimingą meilę, bet ir  provokuojančių, jumoristinių melodijų.

Larissa neslepia, kad titulinė naujojo albumo daina “God Loves A Trier” yra autobiografinė daina, kurioje ji aiškiai įvardija savo svajonę dainuoti ir kurti muziką.


Viena iš įsimintiniausių albumo kompozicijų – „Two Fires“ – turi airiškų nacionalinių motyvų, kuriuos išgirdus norisi dainuoti, šokti ir juokauti! Albume girdime kompozicijas, sukurtas bendradarbiaujant su garsia Jungtinės Karalystės gitariste Sarah Jory, dainų autoriumi iš Belfasto BG Polloc ir vienu geriausių kantri gitaristų iš JAV Daniel Parks. Albumo prodiuseris Pete Ware yra visame pasaulyje garsios britų dainininkės Charlie Landsborough prodiuseris.

Naująjį Larissa Tormey albumą galima nusipirkti apsilankius Larissos internetinėje svetainėje, adresu: www.larissatormey.com, jį taip pat rasite “iTunes” ar “Spotify”.

                                                                          Nuotr.: Iwan Russ


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą