2017 m. birželio 28 d., trečiadienis

Šalies pinigų fondas “juodai dienai” kol kas tuščias
Airijos premjeras Leo Varadkar ketina didinti kapitalo investicijas ir dalį pinigų atidėti į “juodos dienos fondą” (rainy day fund). Jo planuose – kelių, mokyklų, viešojo transporto, plačiajuosčio ryšio ir būsto programų plėtra, informuoja “The Irish Times”.


Valstybės fondas “juodai dienai” iki šiol reiškė ne ką daugiau, kaip politikų kalbas – apie jį praėjusių metų vasaros ekonomikos ataskaitoje paskelbė ir Finansų ministras Michael Noonan. Dabar naujam Vyriausybės vadovui jis priminė praėjusių metų biudžete numatytą įsipareigojimą kasmet į šį fondą atidėti iki 1 mlrd. eurų.

Pirmą kartą apie tokio fondo būtinybę prieš pastaruosius rinkimus prabilo “Fianna Fail”, kuri pasiūlė, kad “netikėtai” iš mokesčių gautos pajamos, kurios viršijo “lūkesčius”, būtų nukreiptos į tokį fondą, kuris būtų naudojams ekonominio nuosmukio atveju.

Idėja, sukėlusi ginčą tarp “Fianna Fail” ir “Fine Gael” partijų, buvo grąžinta Vyriausybei.

Dabar vėl prabilta apie tokį fondą, tačiau iki 2019 metų pabaigos jo steigimas nėra numatytas, tačiau neatmetama, jog jis gali būti įsteigtas su sąlyga, jeigu kitais metais Airijos ekonomika susidoros su visomis numatytomis užduotimis. Tačiau šalies Finansų ministras lieka ištikimas “juodos dienos” fondo įsteigimo idėjai ir siūlo Vyriausybei padidinti kapitalo išlaidas, kurios padėtų tokiam fondui egzistuoti. Viešųjų išlaidų ministras Paschal Donohoe jau rengiasi padidinti kapitalo planą, be to, tikimasi gauti pinigų pardavus AIB banko akcijas, tačiau yra svarstoma, kad šie pinigai už skolą būtų grąžinti ES.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą