2017 m. lapkričio 8 d., trečiadienis

Vairuotojų, kuriems neleidžiama vairuoti transporto priemonės be lydinčio asmens, laukia kalėjimas arba 2 000 eurų baudaŠiandien Ministrų Kabineto posėdyje Transporto ministras Shane Ross sieks, kad būtų sugriežtinta įstatymo bausmė, pagal kurią besimokančiam vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę be lydinčio asmens, būtų skirta 2000 eurų bauda arba šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o Garda būtų suteikta teisė iškart konfiskuoti transporto priemonę. Tačiau tikslią baudos sumą ir bausmės laiką dar turi patvirtinti generalinis prokuroras (Attorney General), praneša “Irish Independent”.


Šis inicijuojamas pakeitimas dar vadinamas “Clancy” pakeitimu, kurį inicijavo vyras iš Cork Noel Clancy.

Jo žmona Geraldine Clancy ir jų dukra Louise Ann žuvo avarijoje likus trims dienoms iki Kalėdų, kai susidūrė su besimokančios vairuotojos vairuojamu automobiliu Cork grafystėje. Nelaimingas atsitikimas įvyko likus mažiau nei 1 km iki Clancy šeimos ūkio.


Cork apygardos kriminalinis teismas (Cork Circuit Criminal Court) vairuotoją Susan Gleeson (21 m.), kuri neturėjo teisės sėsti už automobilio vairo be lydinčio asmens, pripažino kalta dėl Geraldine (58 m.) ir Louise Ann (22 m.) mirties ir jai paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė.


Noel Clancy buvo vienas iš pirmųjų, kuris atvyko į įvykio vietą. Iš pradžių jis neatpažino savo sumaitoto “Ford” automobilio, bet atsipeikėjęs nuo šoko pamatė, kad jo  žmona ir dukra mirė.

Pasiūlymus dėl baudų besimokantiems vairuotojams, kurie vairuoja transporto priemonę be lydinčio asmens, kitą savaitę svarstys ir Parlamentas.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą