2017 m. lapkričio 8 d., trečiadienis

Airijos premjeras Parlamente pasirodė su trilapio dobilo ženkleliu, kurio viduryje – raudona aguonaAirijos Ministras Pirmininkas Leo Varadkar į Parlamento posėdį Dubline atvyko segėdamas trilapio dobilo ženklelį, kurio viduryje – raudona aguona (Irish-themed red poppy). Šis simbolis skirtas Airijos kareivių, kurie kovojo Pirmajame pasauliniame kare, atminimui pagerbti, praneša “BBC News”.


Jis yra pirmasis “Fine Gael” politinės partijos lyderis, kuris tai padarė ir tai paskatino diskusijas apie tai, kaip prisimenama daugiau kaip 200 000 Airijos karių, kurie tarnavo Didžiosios Britanijos kariuomenėje 1914-1918 metais. Tuomet jų žuvo apie 35 000 žmonių.

“Pagal šį simbolį yra atpažįstami Airijos kareiviai, kurie kovojo Pirmajame pasauliniame kare”, – sakė Airijos Ministro Pirmininko atstovas spaudai. – Dabar mes minime 100-ąsias Didžiojo karo metines, kuomet Karališkame Britanijos regione buvo ir Airijos karių padalinys. Raudonojo trilapio pajamos yra skirtos Airijos karių-veteranų šeimos nariams bei Airijoje esančių memorialų priežiūrai. Visi pinigai lieka Airijoje”.2012 metais Leo Varadkar pirmtakas Enda Kenny dalyvavo karių atminimui skirtose sekmadienio mišiose, kurios buvo laikomos Enniskillen mieste, Šiaurės Airijoje.

Žaliasis trilapis tradiciškai naudojamas kaip Airijos Respublikos simbolis.

Jungtinėje Karalystėje ir keliose kitose šalyse atminimo simbolis yra raudonoji aguona, žinoma kaip prisiminimų aguona, skirta karių, žuvusių visuose konfliktuose, paminėjimui.

1916 metų balandyje Airijos respublikonai vadovavo ginkluotame sukilime prieš britų valdžią. Anglų-Airių karas, vykęs 1919-1921 metais, padėjo pamatus nepriklausomos Airijos Respublikos sukūrimui. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą