2017 m. lapkričio 19 d., sekmadienis

Parengtos naujos laikinos nuomos taisyklės
Šalies Būsto plėtros departamento nuomone, gyvenamojo ploto stygių šalyje galėjo sukelti trumpalaikė nuoma, kurios paslaugas teikia “Airbnb” agentūra.

Būsto plėtros departamentas parengė naujas trumpalaikės nuomos taisykles ir vietines tarybas informavo, kad nekilnojamojo turto savininkai, nuomojantys gyvenamąsias patalpas turistams, turi gauti vietos savivaldos institucijų leidimus.

Departamentas pabrėžė, jog tokių priemonių ėmėsi todėl, kad trumpalaikė nuoma „pašalina” nekilnojamąjį turtą iš ilgalaikės nuomos rinkos ir taip sustiprina būsto krizę šalyje.

„Airbnb” nuomone, Departamento parengtos taisyklės apriboja savininkus nuomoti būstą komerciniais tikslais ir tai paverčia Airiją „viena iš sunkiausių“ šalių Europoje.

Pagal naujas trumpalaikės nuomos taisykles, namų savininkams neleidžiama nuomoti būsto daugiau nei 60 dienų per metus ir ne daugiau kaip 5 dienas vienam nuomininkui.

Be to, pagal naujas taisykles, dviejuose kambariuose gali gyventi ne daugiau kaip keturi žmonės (svečiai).

Daugiabučiuose namuose trumpalaikei nuomai gali būti naudojama ne daugiau kaip 20 procentų butų. 

Kalbant apie trumpalaikę gyvenamųjų namų nuomą reikėtų pažymėti, kad vietos savivaldos institucijoms liepta išsiaiškinti, kokia yra nuomos paklausa viename ar kitame gyvenamajame rajone.


„Airbnb“ teigia, kad naujos Būsto plėtros departamento parengtos laikinos nuomos taisyklės prieštarauja Parlamento būsto statybos komiteto rekomendacijoms. Be to, agentūra atkreipia dėmesį į tai, kad Dublino turistams trūksta daugiau kaip 5000 vietų, o viešbučių kainos Airijoje yra vienos didžiausių Europoje.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą