2017 m. lapkričio 4 d., šeštadienis

Kam ir kur keliauja benamių apgyvendinimui skirti pinigai?


Vienai Dublino viešbučių kompanijai “Dalata Group” buvo išmokėta 8 mln. eurų, kad ji aprūpintų benamius gyvenamuoju plotu sostinėje, praneša “The Irish Times”.
Duomenis pateikusi Dublino benamių regiono vykdomoji taryba (Dublin Homeless Regional Executive – DHRE) patvirtino, kad neįvardintas viešbučio savininkas gavo išmokas iki 8 milijonų eurų, o antrasis viešbučių valdytojas praėjusiais metais gavo apie 3 milijonus eurų viešbučio kambarių įrengimui, kuriuose galėtų apsigyventi benamiai. Be to, dar septyniems viešbučių savininkams per metus buvo išmokėta nuo 1 iki 2 mln. eurų.

Didelės išmokos viešbučių ir B&B savininkams buvo pradėtos mokėti 2017 metais – per šešis mėnesius jie gavo 23,9 mln. eurų: sausio-kovo mėn. jiems buvo išmokėta 11,94 mln. eurų, o bandžio-birželio mėnesiais – 12 mln. eurų.

Be 23,9 mln. eurų, Dublino miesto taryba dar 6,1 mln. eurų skyrė benamių komercinėms avarinėms apgyvendinimo paslaugoms. Iš viso per pusę metų  30 mln. eurų buvo skirta žmonėms, kurie turėjo suteikti pastogę benamiams.

2016 metais viešbučių savininkams buvo skirta 38,9 mln. eurų,  o komercinių avarinių apgyvendinimo paslaugų tiekėjams – 9 mln. eurų.

Dublino benamių regiono vykdomosios tarybos (Dublin Homeless Regional Executive – DHRE) atstovė spaudai pranešė, kad nuo šių metų sausio iki rugsėjo pabaigos 520 benamių šeimų buvo perkeltos į “šeimos centrus” (“hubs”). Ji sakė: “Dublino šeimos centrams skirta pradinė kapitalo programa sudaro 25 milijonus eurų. Vėliau ministras paskelbė, kad bus skirta dar 20 mln. eurų, padėsiančių spręsti problemą nacionaliniu lygiu”.

Pasak naujausios Būsto departamento (Department of Housing) statistikos,  rugsėjo mėnesį komercinėmis avarinio apgyvendinimo paslaugomis Dubline pasinaudojo 5953 žmonės, iš jų 2416 vaikų.

Tokia statistika tiktinasi nepriklausomas Dublino miesto tarybos narys Mannix Flynn: “Kas yra tie viešbučių savininkai, kuriems mokami tokie milžiniški pinigai? Kaip atliekami šie sandoriai? Būtina atlikti teismo ekspertizę ir išsiaiškinti kur ir kam keliauja išlaidos, skirtos benamių apgyvendinimo problemoms spręsti. Dabar susidaro įspūdis, kuo daugiau žmonių atsiduria gatvėje, tuo kažkas daugiau gauna pinigų. 8 mln. eurų, kurie buvo skirti vienam viešbučio savininkui – milžiniški pinigai, už juos galima būtų pastatyti ne vieną namą ir suteikti daugybę paslaugų”.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą