2017 m. lapkričio 3 d., penktadienis

Dubline neleista nuomoti trijų pastatų


Po RTÉ atlikto tyrimo Dublino ugniagesių brigada uždraudė eksploatuoti tris nuomininkais perpildytus pastatus, rašo Independent.ie.
Nacionalinis transliuotojas RTÉ, vadovaudamasis Spaudos laisvės  įstatymu, šešis mėnesius tyrė koks nuomininkų skaičius gyvenama  viename ar kitame nuomojamame name. 

Jie akivaizdžiai pamatė, kad kai kurios gyvenamosios patalpos yra pavojingai perpildytos, be to, jos neatitinka priešgaisrinės saugos reikalavimų.

Po to, kai Dublino ugniagesių inspekcija patikrino tris daugiabučius pastatus, juose rado daugiau nei 120 nuomininkų. Viename Dublino pastate gyveno daugiau nei 60 nuomininkų, o kitame - daugiau nei 40 žmonių.

Priešgaisrinės saugos ekspertas tokias gyvenimo sąlygas apibūdino kaip “blogiausias”, kurias jis kada nors matė.Atsakomybė už nekilnojamojo turto eksploatavimą priklauso vietos taryboms, o patikrinimas atskleidė, kad nuomos sektoriuje yra didelės problemos.

Duomenys, kuriuos pateikė RTÉ, parodė, kad praėjusiais metais buvo patikrinta tik 4 proc. nuomojamų patalpų ir daugiau nei du trečdaliai neatitiko nuomos taisyklių. Situacija dėl nuomos ypatingai bloga keturiose grafystėse: Kilkenny, Louth, Offaly ir Limerick. Apskritai visoje šalyje 69 proc. nuomojamų pastatų neatitinka nuomos taisyklių reikalavimų.

Nacionalinės būsto labdaros (National Housing Charity) “Threshold” atstovas Aideen Hayden nuomone, situacija dėl nuomos šalyje tampa “vis blogesnė”. Jis sakė: “Patikrinimas parodė, kad nuomos sektorius praktiškai yra nereguliuojamas, žmonės gyvena siaubingoje aplinkoje, o humaniškoje visuomenėje taip neturėtų būti. Tai absoliuti valdžios nesėkmė”.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą