2017 m. lapkričio 12 d., sekmadienis

Leo Varadkar ketina pereiti prie Europos socialinių išmokų (dole) modelio 
Šalies premjeras Leo Varadkar siekia pereiti prie europinio stiliaus socialinių išmokų mokėjimo modelio, pagal kurį socialinės išmokos (dole) yra susietos su mokamu socialinio draudimo mokesčiu (Pay Related Social Insurance – PRSI), informuoja Dublin Live.

Tokiose šalyse kaip, pavyzdžiui, Vokietija, gerbūvio sistema sutvarkyta taip, kad bedarbiams, pirmą kartą netekusiems darbo, kurį laiką mokama iki 70 proc. jų buvusio atlyginimo, o kuo ilgiau žmogus yra bedarbis, tuo ta išmoka mažėja.

Pristatydamas savo planus, premjeras buvo atsargus, sakydamas, kad tai nepaliestų maždaug “200 eurų per savaitę” dabar Airijoje mokamos bazinės socialinės išmokos.


“Nepamirškime, kad Airijoje PRSI mokėjimai jau yra susiję su išmokomis, – sakė premjeras. – Ir tai reiškia, jeigu jūs mokate PRSI mokesčius, tuomet motinystės atostogų, ligos, darbo netekmio atvejais jums bus mokama socialinė išmoka (dole). Tačiau norėtume judėti link Europos modelio, pagal kurį, pavyzdžiui, jei susirgote, išėjote motinystės ar tėvystės atostogų, netekote darbo, jūs gautumėte ne visi vienodą išmoką, kaip kad šiandien yra Airijoje, o ji priklausytų nuo to, kiek sumokėjote PRSI įmokų, kiek metų jas mokėjote ir koks buvo jūsų atlyginimas. Jeigu pažvlegsime, pavyzdžiui, į Daniją, ar Vokietiją, kur žmogus, praradęs darbą ir ieškantis kito, pirmąsias porą savaičių gali gauti 60-70 proc. savo atlyginimo – Airijoje tokiais atvejais mokama visiems vienoda socialinė išmoka, kaip jau minėjau, apie 200 eurų. Mes nenorime pakeisti šios minimalios 200 eurų išmokos dydžio, bet mes norime, kad ji padidėtų žmonėms, kurie moka PRSI 10, 20 ar daugiau metų, nes jie tuos pinigus uždirbo ir tai yra jų pinigai”, – sakė Leo Varadkar. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą