2017 m. rugpjūčio 23 d., trečiadienis

Skandalas: 70 metų moteris, atsisakiusi Viešųjų paslaugų kortelės, neteko pensijos


Septyniasdešimties metų moteriai, atsisakiusiai registruotis dėl Viešųjų paslaugų kortelės gavimo, buvo nutrauktas pensijos mokėjimas, rašo “The Irish Times”.

Specimen public services card: Limerick-based solicitor Rossa McMahon says the way the project had been rolled out was “underhand and quite dishonest”. Photograph: Bryan O’Brien


Advokato iš Limerick Rossa McMahon nuomone, projektas dėl Viešųjų paslaugų kortelės (Public Service Card -PSC) buvo “nepakankamai gerai ir sąžiningai parengtas”.

Diskusijos dėl minėtų kortelių vėl atsinaujino, kai vakar buvo sužinota, kad 70-ies metų moteriai buvo nutrauktas pensijos mokėjimas dėl to, kad ji atsisakė registruotis dėl kortelės gavimo.

Tačiau pati Vyriausybė ne kartą teigė, kad ši kortelė, kuri iš pradžių buvo įvesta socialinės paramos gavėjams, nėra visiems privaloma, tačiau ji dar bus reikalinga žmonėms, norintiems gauti arba atnaujinti vairuotojo pažymėjimą ar pasą (vėliau buvo žadama paslaugų spektrą, kuriam bus reikalinga kortelė, išplėsti – “Lietuvis” pastaba).

Kalbėdama su leidiniu “The Irish Times”, moteris sakė, kad jai 18 mėnesių nebuvo mokama pensija, nes ji atsisakė dalyvauti registracijos ir tapatybės patvirtinimo procese, kaip reikalavo Socialinės apsaugos departamentas.

Ji sakė, kad laiškuose, gautuose ir departamento, kuriuose buvo raginama registruotis dėl PSC gavimo, jautė “patyčias”, nors niekas taip ir negalėjo įrodyti, kad ši kortelė yra “privaloma”.

Departamentas nutraukė jai savaitinę sumažintą įmokinę (non-contributory) 166 eurų pensiją (non-contributory pension – tai sumažinta įmokinė pensija, kuri skaičiuojama pagal draudimo stažą asmenims nuo 66 metų), kai ji atsisakė registruotis dėl kortelės gavimo. Jos bandymas atstatyti pensijos mokėjimą per nepriklausomą apeliacinį procesą, buvo nesėkmingas.


Advokatas McMahon, kuris specializuojasi duomenų apsaugos srityje, teigia, kad projektas dėl PSC “neabejotinai pasinaudos centrinės piliečių duomenų bazės duomenimis ir kad šio projekto vykdymo metu bus pasinaudota didele piliečių duomenų apimtimi. “Valstybės agentūrų veiklos pasirengimas valdyti  centrinę gyventojų duomenų bazę, t.y. prižiūrėti ir saugoti nuo pasikėsinimų, nėra geras”, -  pabrėžė jis. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą