2017 m. rugpjūčio 6 d., sekmadienis

Keičiasi kuro pašalpų (Fuel Allowance) mokėjimo tvarka


Pašalpa už kurą (Fuel Allowance) yra mokama šildymo sezono metu (nuo spalio iki kovo mėnesio) negalios ištiktiems žmonėms, taip pat asmenims, neturintiems darbo bei pensininkams. Iki šiol ši pašalpa buvo mokama kiekvieną savaitę po 22,50 euro, dabar ji bus mokama du kartus: spalio mėnesį žmonės gaus 292,50 eurų ir tokio paties dydžio pašalpa už kurą bus sumokėta sausio mėnesį, praneša „Irish Mirror“.

Sistemos pakeitimas labiausiai pradžiugino kuro tiekėjus, nes dauguma naftos tiekėjų pageidavo, kad klientai pirktų mažiausiai 300 litrų kuro, kuris jiems kainuotų apie 200 eurų, tačiau daugelis žmonių dėl nedidelių pajamų negalėjo to padaryti.

Vyriausybės tyrimas parodė, kad žmonės, pirkdami 400 litrų kuro iš karto vietoj daug kartų perkamo 20 litrų kuro, galės pasinaudoti nuolaidomis, kurios sudarys apie 11 proc., o anglies maišeliai kainuos 3 eurais pigiau. 

Metinė kuro pašalpos suma, skirta žmonėms namui apšildyti, sudaro 585 eurus. Tikimasi, kad ateityje kuro pašalpos mokėjimai bus pratęsti nuo 26 iki 32 savaičių.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą