2017 m. rugpjūčio 23 d., trečiadienis

Airiškas oras: potvyniai užtvindė šalies šiaurinę dalį, tačiau perspektyva šviesesnė


Praėjusį vakarą (rugpjūčio 22 d.) šiaurinėje šalies dalyje šeimininkavo iš Atlanto vandenyno užplūdusios didelės ir šaltos liūtys, lydimos griaustinio ir žaibų, kurios vietomis sukėlė nemažus potvynius, praneša “Irish Mirror”.
Potvyniai padarė nemažai žalos Donegal, Sligo ir Derry apskrityse  ten dešimtys žmonių buvo priversti palikti savo namus, o kai kuriems vairuotojams jų automobiliai virto tikrais spąstais. 

Praėjusį vakarą nuo 19 iki 23 val. iš šiaurinėje šalies dalyje gyvenančių žmonių gaisrininkai gavo 60 pranešimų apie potvynius.

Šiandien, trečiadienį, vėl tikimasi lietaus, tačiau jis neilgai praus šalį – jau nuo ketvirtadienio orai gerės.


“Met Eireann” sinoptikai sako: “Šiandien ryte daugelyje šalies vietų nelis, tačiau debesys palaipsniui kaupsis ir jau apie vidurdienį užklos šalį, todėl po pietų ir vakare tikimasi lietaus – vietomis netgi smarkaus. Oro temperatūra – 15-18 laipsnių šilumos”.

Pasak “Met Eireann” tarnybos, ketvirtadienį šalies pietinėje ir rytinėje dalyse nelis, o štai gyvenančius šalies šiaurinėje ir rytinėje dalyse iš ryto dar kankins lietus.  Oro temperatūra – plius 17-18 laipsnių, pūs gaivus pietvakarių vėjas.

Penktadienį pietinėje šalies dalyje bus be lietaus, tačiau šiaurinės šalies dalies lietus dar nepaliks – tikimasi nestipraus dušo. “Lietus su pertrūkiais laistys šalies šiaurę, tačiau Munster ir pietinėje Leinster apskrityse bus sausa. Termometro stulpelis rodys nuo plius 15 iki 18 laipsnių šlumos, pūs lengvas brizas,” – žada sinoptikai.


Šeštadienį ir sekmadienį sinoptikai taip pat žada gerą orą – daugelyje šalies vietų nelis, bus saulėta, tačiau lietus niekaip nenorės atsisveikinti su šiaurinėje šalies dalyje gyvenančiais žmonėmis – juos gaivins lengvas dušas, o sekmadienio vakarą lietus visgi pajudės link šalies vakarinės pakrantės. Oro temparatūra – 16-19 laipsnių šilumos, pūs vakarų brizas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą