2017 m. rugpjūčio 9 d., trečiadienis

Airijos sveikatos priežiūros sistemos krizė – laukiančiųjų sąraše  beveik 687 000 žmoniųKrizė Airijos sveikatos apsaugos srityje pasiekė aukščiausią tašką – naujausi duomenys rodo, kad medikų pagalbos laukiančiųjų sąraše dabar yra daugiau pacientų nei kada nors buvę anksčiau, praneša “Irish Mirror”.

Šią savaitę visose šalies ligoninėse gydymo laukia beveik 687 000 žmonių, vien tik liepos mėnesį bendras skaičius padidėjo 9 500.

Dauguma iš šių žmonių – 494 000 – gydytojų konsultacijos laukia pirmą kartą, o maždaug 86 000 žmonių reikia stacionarinio gydymo ar pastovios medikų priežiūros.

Galway universitetinė ligoninė turi didžiausią pacientų laukimo sąrašą – daugiau nei 50 500 žmonių ten negali sulaukti gydytojų pagalbos.

Bloga situacija ir Waterford universitetinėje ligoninėje – ten medikų pagalbos laukia 36 367 pacientai, Dublino “Mater” ligoninėje laukiančiųjų sąraše – 31 254 žmonės.

Žmonės labiausiai laukia ausų, nosies, gerklės, taip pat ortopedų, dermatologų ir urologų specialistų pagalbos.

Sveikatos apsaugos ir priežiūros institucijos (Health and Safety Executive – HSE)  duomenimis, 33 proc. pacientų medikų pagalbos laukia mažiau nei tris mėnesius ir 54 proc. – daugiau nei šešis mėnesius.


“Fianna Fail” partijos atstovas spaudai Billy Kelleher sakė: “Tai skandalinga situacija – žmonės medikų pagalbos laukia ne tik mėnesius, bet ir metus ir jeigu Sveikatos apsaugos ministras nesiims skubių priemonių, situacija tik blogės”. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą