2017 m. rugpjūčio 26 d., šeštadienis

Airijos premjero ir Amerikos prezidento nuomonės susikirtoAirijos premjeras Leo Varadkar sako, kad jis niekada nesvarstys, ar įvesti draudimą transseksualams tarnauti Airijos gynybos pajėgose (Irish Defence Forces), praneša Journal.ie. Tokį pranešimą Airijos Ministras Pirmininkas padarė po to, kai JAV prezidentas Donald Trump paskelbė, kad transseksualams nebebus leidžiama tarnauti JAV kariuomenėje. Jis sako, kad tokį sprendimą priėmė po konsultacijų su šalies generolais ir kariniais ekspertais.

Paklaustas apie tokį Amerikos prezidento sprendimą, Leo Varadkar sakė, kad tai yra JAV vidaus politikos klausimas, tačiau jis su tuo nesutinka ir patvirtino žurnalistams, kad tokio draudimo neketina įvesti Airijos gynybinėse pajėgose. 

Pasak Journal.ie, neaišku, kiek transseksualų šiuo metu tarnauja Airijos gynybos pajėgose, o šalies Gynybos pajėgų pareiškime teigiama, kad “pajėgose yra laikomasi lygių galimybių principo visose srityse” ir šalies Gynybos pajėgos sveikina visus Airijos visuomenės narius, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos ar lyties.

Pagal 2014 metais JAV paskelbtą transseksualios karinės tarnybos ataskaitą, kurią parengė Williamso instituto tyrėjai, transseksualų skaičius Amerikos kariuomenėje yra didesnis, nei tarp visų šalies gyventojų. Pasak ataskaitos, JAV kariuomenėje šiuo metu tarnauja apie 15 000 transseksualių žmonių.

Airijos premjeras žurnalistams sakė, kad ateinančių metų kovo mėnesį ketina aplankyti Baltuosius rūmus ir Amerikos prezidentui išsakyti visus klausimus, su kuriais jis nesutinka. “Aš esu įsitikinęs, kad mes aptarsime tokius klausimus, kaip klimato kaita, migracija bei kitus, kur mūsų požiūriai nesutampa, - sakė Leo Varadkar. - Manau, kad bet koks dviejų šalių bendradarbiavimas turi būti grindžiamas tuo, kad mes nebijome vieni kitiems pasakyti tiesą ir aš tai padarysiu.”

Jis taip pat pažadėjo Amerikos prezidentui “priminti” ir apie tai, kad 100 tūkstančių amerikiečių dirba įvairiose Airijos kompanijose ir kad “mes galime vystyti prekybą tarp dviejų šalių nesudarydami papildomų kliūčių.”


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą