2017 m. rugpjūčio 19 d., šeštadienis

Šį rugsėjį Mullingar'o lituanistinė mokykla „Bičiuliai“ švęs jubiliejų


Šie mokslo metai Mullingar lituanistinei mokyklai – 10-ieji. Tai kūrybos, ieškojimų, svajonių išsipildymo, džiaugsmo ir netgi nerimo metai. Apie mokyklą mes kalbame kaip apie savo kūdikį, kurį būtų labai sunku auginti be kitų paramos, palaikymo. Su kiekvienais metais mokėmės mažais žingsneliais žengti į priekį, augome ir tobulėjome.


Idėja įkurti mokyklą kilo, kai mane, buvusią mokytoją, susirado viena mama, kad pamokyčiau jos mergaitę lietuvių kalbos. Prie jos prisidėjo dar du berniukai. Mokydama šiuos vaikus, supratau, kad noriu vėl mokytojauti ir vaikams bei jų tėvams reikia vietos, kur galėtų susirinkti ne tik mokytis, bet ir bendrauti, bičiuliuotis, švęsti tradicines lietuvių šventes, minėti svarbias Lietuvai istorines datas. Taip atsirado Mullingar‘e lituanistinė mokykla „Bičiuliai“.


Esu dėkinga tiems tėveliams, kurie parodė norą mokytis lietuvių kalbos ir priminė man mokytojo duoną. Mano išsilavinimas ir darbo patirtis labai padėjo kuriant mokyklą. Esu baigusi Lietuvos Edukologijos Universitetą (tuometinį Vilniaus pedagoginį universitetą). Iki išvykimo į Airiją šešerius metus mokytojavau Vilniaus A.Vienuolio gimnazijoje. Įgyta praktika labai padeda dabartiniame darbe, o ir toliau stengiuosi tobulėti – lankau kursus, kad galėčiau įgyti pagalbininkės kvalifikaciją darbti su vaikais, kurie turi specialių poreikių.


Su savo kolege Daiva Kasikauskiene susipažinau dirbdama Tullamore lituanistinėje mokykloje. Daiva dirba mūsų mokykloje nuo pirmų jos įkūrimo dienų ir yra mano dešinioji ranka. Mokytoja Daiva Kasikauskienė yra baigusi Šiaulių universitetą (tuometinis Šiaulių pedagoginis institutas) ir 14 metų dirbo pradinių klasių mokytoja Prienų rajono Išlaužo pagrindinėje mokykloje. Mokytoja Daiva yra kūrybinga ir labai energinga. Ji taip pat yra Mullingar‘o lietuvių bendruomenės pirmininkė ir sukviečia lietuvaičius bendrai veiklai ir šventėms.Drauge su mokytoja Daiva visada ieškome iniciatyvių žmonių, kurie norėtų dirbti mūsų mokykloje. Per tiek metų turėjome puikių kolegių, tai: mokytoja Vilma Koznevskienė, psichologė Dalia Guzaitienė, pagalbininkės Džordana Mcgrath, Deimantė Žukauskaitė, Gerda Bendžiūnaitė ir Gabija Stankevičiūtė. Žinoma, artimieji, draugai bei Mullingaro lietuvių bendruomenė prisideda prie lietuvybės puoselėjimo. Dėkojame visiems tėveliams ir moksleiviams už bendradarbiavimą ir palaikymą. Tai mus įkvepia kūrybai ir darbams.


Mokymo programoje didžiausią dėmėsį skiriame lietuvių kalbos mokymui, istorijai, tradicijų puoselėjimui ir, žinoma, šventėms. Mokomės šeštadieniais. Kiekvienai metais pas mus vidutiniškai susirenka apie 25-30 moksleivių. Priešmokyklinė klasė mokosi iš ryto – pamokėlės trunka 3 val., o vyresnieji renkasi po pietų ir mokosi 3,5 val. – tris akademines valandas skiriame lietuvių kalbos mokymuisi, o 4-oji pamoka – kūrybinė pamoka.


Mums didžiausias džiaugsmas, kai moksleiviai auga drauge su mumis, sugrįžta po vasaros atostogų ir tęsia mokslus, džiaugiamės, kai jų būrį papildo vis nauji vaikučiai. Mes galime džiaugtis drauge su vaikais, kai jie skaito ir rašo vis geriau ir geriau. Didžiuojamės savo moksleiviais bei jų tėveliais, kad jie dirba dar vieną papildomą dieną ir stropiai mokosi gimtąją kalbą.

Mokykloje švenčiame ir minime įvairias mūsų krašto tradicines ir istorines šventes, bet visų laukiamiausia šventė yra Kalėdos. 
Jau nuo pirmųjų mokslo metų dienų pamažu ruošiamės šiai šventei. Moksleiviai rengia programą ir sukviečia savo artimuosius į šventę. Šventės metu mūsų būna tiek daug, kad mes vos sutelpame. Džiaugiamės savo mažomis klasėmis, nes turime laiko atsižvelgti į kiekvieno vaiko poreikius ir pažinti vaikus iš arčiau.Kitos įsimintinos šventės – Motinos ir Tėvo dienos. Tai dar viena puiki proga susirinkti visai šeimai pas mus mokykloje.

Džiaugiamės savo pasiekimais, atradimais. Kiekvienais metais mes tobuliname savo programą, turime būti lankstūs ir prisiderinti prie ateinančių naujų moksleivių poreikių. Kai pradėjome dirbti, turėjome moksleivius, kurie ką tik buvo atvykę iš Lietuvos ir mokėjo skaityti, rašyti lietuviškai. Šiuo metu trečdalis moksleivių yra iš mišrių šeimų, gimę Airijoje, kur antroji kalba namuose yra anglų kalba, o kartais ji yra ir pirmoji.


Galiu vardinti ir vardinti džiaugsmus, kurie aplanko dirbant drauge su moksleiviais mūsų pamokose.... Vietos nebelieka pasakoti apie problemas, kurios trukdo mums dirbti, bet mes gyvuojame ir gyvuosime. Norintys daugiau sužinoti apie mus ir draugauti su mumis, kviečiame aplankyti mūsų mokyklos Facebook puslapį – Lituanistine mokykla Biciuliai Mullingar arba rašykite jurgitastuckaite@yahoo.com

                                                                 Mokyklos vadovė

                                                                 Jurgita Stučkaitė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą