2017 m. rugpjūčio 21 d., pirmadienis

Airijos premjeras nori didinti valstybinę pensiją šiais ir kiekvienais metais, tačiau ar jam tai pavyks?


Vyriausybė ketina padidinti valstybinę pensiją jau spalio mėnesį ir toliau didinti kiekvienais metais, dienraščiui „The Irish Times“ sakė šalies premjeras Leo Varadkar.


Šalies premjeras sako, kad šiuo metu jis negali “įtraukti į biudžetą mokesčių, pensijų, gerovės išlaidų klausimų, nes dėl šių klausimų dar nėra galutinai susitarta”.

“Yra spręstinų klausimų, tačiau kol kas mes negalime įsipareigoti dėl bet kokios nors konkrečios problemos. Tačiau jau dabar galiu pasakyti, kad Vyriausybės programoje labai aiškiai kalbama apie mūsų ketinimą didinti pensiją, atsižvelgiant į infliacijos lygį ir ketiname tai daryti kiekvienais metais,” – sakė Vyriausybės vadovas.

Tačiau “The Irish Times” žiniomis, dėl pensijų didinimo klausimų nesutaria valdančioji “Fine Gael” ir opozicinė "Fianna Fail" partijos. Kokia situacija yra iš tikrųjų, dienraštis pasiteiravo ir "Fianna Fail" partijos lyderio Micheál Martin.

“Teiginys, kad tarp manęs ir Vyriausybės vyksta karas dėl senatvės pensijos didinimo, yra gerokai padidintas ir netikslus, – teigė Micheál Martin. – Mes ketiname padidinti pensijas, tačiau mes dar galutinai neaptarėme kitų metų biudžeto ypatumų, tačiau “Fianna Fáil” partija nori, kad svarstant 2018 metų biudžetą, būtų apsvarstytas ir pensijų klausimas, tačiau dabartiniai Vyriausybės pasiūlymai neatspindi situacijos tikrovės,” – sakė jis.

Didžiausia valstybinė pensija praeitais metais padidėjo 5 eurais ir dabar siekia 227 eurus per savaitę žmonėms, kurių amžius nuo 66 iki 80 metų, o 80-iams ir vyresnio amžiaus žmonėms ji sudaro 237 eurus per savaitę.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą