2017 m. rugpjūčio 18 d., penktadienis


Prancūziškos virtuvės restoranas „Le Pastis“


Dublino pietinėje dalyje, Blackrock, duris atvėrė nuostabus prancūziškos virtuvės restoranas, kuris buvo pavadintas tradicinio prancūzų anyžių aperityvo „Pastis“ garbei. Jau nuo seno žinoma, kad šis puikus gėrimas suvienija visus užstalės svečius. Restoranas „Le Pastis“ siūlo šiuolaikinės prancūziškos virtuvės patiekalus, kurių paruošimui naudojami tik švieži, ekologiški Airijos tiekėjų produktai.


Iš pirmo žvilgsnio „Le Pastis“ interjeras atrodo modernus, bet iš tikrųjų jo dvasia persunkta klasikinėmis prancūzų tradicijomis.


Prancūzų restoranas turi platų patiekalų asortimentą labai priimtinomis kainomis. Prancūziškos virtuvės mėgėjai tikrai turės ką pasirinkti iš restorano siūlomo meniu – čia ne tik galėsite skaniai ir nebrangiai papietauti ar pavakarieniauti, bet ir išbandyti ypatingą  „Early Bird“ pasiūlymą.

Neabejojame, kad jums patiks pietums pasiūlyta svogūnų sriuba už 5 eurus ir burgundiškas jautienos kepsnys „Boeuf Bourguignon“ už 10,95 eurus.

Nuo 17.30 iki 19.00 val. už 23,50 eurų galėsite išbandyti „Early bird“  meniu siūlomus patiekalus ir, žinoma,  „a la carte” meniu, skirtą gurmanams.

Tik „Le Pastis“ restorane galėsite paragauti garsaus varlių kojelių užkandžio tik už 9 eurus ir šerbeto, kurį prancūzai pateikia ne kaip desertą, o kaip šaltą užkandį. Jie sako, kad tik toks derinys pilnai atskleidžia tikrąjį pagrindinio patiekalo skonį.

Meniu jūs taip pat rasite prancūziškų austrių ir didelį jūros gėrybių pasirinkimą, o mėsos kepsniai, iškepti ant grotelių, savo skoniu nustebins net pačius reikliausius klientus.

Kiekvienas patiekalas, garnyras ir padažas restorane  „Le Pastis“ prilygsta kulinarijos šedevrui.


Burgundiškas jautienos kepsnys „Boeuf Bourguignon“ – vienas iš populiariausių „Le Pastis“ lankytojų patiekalų. Kaip žinoma, „kilnios“ skerdienos dalys reikalauja papildomo apdorojimo, o patiekalai ilgo paruošimo, gal todėl juos ir rinkdavosi prancūzų aristokratai, o žemesniam sluoksniui likdavo prastesnė skerdiena. Todėl jie, kad mėsa būtų minkštesnė, sugalvojo, kad ją kurį laiką reikia troškinti vyne, kurio, beje, nei vienuose namuose niekada netrūkdavo. Po gana ilgo terminio apdorojimo, jungiamuose audinio sluoksniuose esantis kolagenas pavirsta į želatiną ir net pats kiečiausiais mėsos gabalas tampa minkštu ir sultingu, o vynas tampa gardžiu ir tirštu padažu. Taip gimė valstiečių patiekalas, kuris vėliau tapo Prancūzijos virtuvės klasikiniu patiekalu, kurį mes žinome kaip burgundišką jautienos kepsnį. 

Palaipsniui šis mėsos paruošimo būdas tapo Prancūzijos nacionalinės virtuvės pasididžiavimu, nors šis patiekalas tarptautinę šlovę įgijo palyginti neseniai.

Kurį laiką apie šį patiekalą žinojo tik tie, kuriems teko išbandyti prancūziškos virtuvės patiekalus –  netgi ne visi prancūzai apie jį girdėjo. Viskas pasikeitė po to, kai TV ekranus užkariavo kulinarijos talentas Julia Child, kuri  Amerikos namų šeimininkes mokė prancūzų gastronomijos gudrybių ir to dėka šio patiekalo paruošimo paslaptis greitai išplito po visą pasaulį.

Bet ir tai dar ne viskas – Restorano „Le Pastis“ desertinis meniu siūlo įvairų ledų, šokoladinių tortų, beze ir kitokių skanumynų pasirinkimą.

„Le Pastis“ puiki vieta organizuoti šeimos šventę, atšvęsti jubiliejų ar tiesiog surengti vakarėlį.

Restorane yra pokylių salė, kurioje telpa apie 70 svečių – ji įrengta taip, kad nei jie, nei jūs netrukdysite vieni kitiems.

Restorano steigėjai – Nick ir Irma Spelman iš Suomijos.


Virtuvės šefas Nick, prieš atidarymas prancūzišką restoraną Helsinkyje, 2012 metais, dirbo Airijoje. 2005, 2007 ir 2009 metais jis buvo pripažintas geriausiu virėju, ruošiant patiekalą iš laukinių gyvūnų mėsos.

Pietūs restorane penktadieniais ir šeštadieniais:  12.00 –  15.00 val.
Vakarienė: antradieniais – ketvirtadieniais:  17.30 – 21.00 val.
Penktadieniais ir šeštadieniais restoranas dirba nuo 17.30 val. iki paskutinio kliento.

Sekmadieniais restoranas dirba pagal užsakymą.
Išeiginė diena – pirmadienis.

Tel.: 01-2836880, mob.: 0857168116
Interneto svetainė: www.lepastis.ie


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą