2017 m. sausio 23 d., pirmadienis

Transporto priemonių draudimas – svarbi kelių eismo saugumo dalis


2016 metų lapkritį Airijos keliuose buvo daugiau nei 151 000 neapdraustų privačių motorinių transporto priemonių.Visi žino kaip svarbu yra turėti transporto priemonės draudimą. Nesvarbu, ar pats buvote patekę į kelių eismo įvykį, ar kažką pažįstate, kas su tuo buvo susidūręs. Apdrausta transporto priemonė apsaugo įvykio kaltininką ir nukentėjusįjį nuo finansinių nuostolių, patirtų patekus į eismo įvykį. Draudimas yra svarbi kelių eismo saugumo dalis ir sukelia daug problemų tiems, kurie vairuoja be draudimo.

Nepaisant to, neapsidraudusių vairuotojų skaičius Airijos keliuose stipriai išaugo. Šalies motorinių transporto priemonių draudimo biuras (The Motor Insurers' Bureau of Ireland - MIBI) užregistravo, kad 2016 metų lapkritį  Airijos keliuose buvo daugiau nei 151 000 neapdraustų privačių motorinių transporto priemonių, palyginus su 2011 metais, kai draudimo neturėjo 85 062 mašinos. Taigi, dabar beveik 7 procentai transporto priemonių Airijos keliuose važinėja be draudimo.

Transporto priemonių mokestis buvo padidintas iš dalies dėl mokesčio padidėjimo Airijoje – per paskutinius trejus metus jis padidėjo apie 70 procentų ir net 38 procentais mokestis išaugo per paskutinius 12 mėnesių. Deja, išaugusios draudimo kainos nepateisina vairuotojų bandymų važinėti be draudimo.

Motorinių transporto priemonių draudimo biuras nurodo su kokiomis problemomis susidurs vairuotojai, jei vairuos be draudimo. Nors neapdraustų vairuotojų aukos ir sulauks kompensacijos, MIBI turi galimybę prisiteisti išmokėtą sumą iš neapsidraudusio vairuotojo, dėl to, kad ji/jis neturėjo draudimo. Taipogi asmuo, pagautas vairuojant be draudimo, rizikuoja, kad jo/jos automobilis bus konfiskuotas tiesiog šalikelėje, taip pat privalės pasirodyti teisme ir gaus bent 5 baudos taškus, jam/jai bus skirta didelė bauda. MIBI yra įstatymais reguliuojama organizacija, sukurta tam, kad spręstų asmenų sužeidimų ir žalos, padarytos motorinėms transporto priemonėms, atlyginimo klausimus, kai kelių eismo įvykis buvo sukeltas neapsidraudusio vairuotojo arba nebuvo galima surasti auto įvykio kaltininko.

MIBI yra finansuojama iš visų apsidraudusių vairuotojų lėšų ir valdoma draudimo įmonių. Atsižvelgiant į MIBI rašytines susitarimo sąlygas, MIBI išmokės kompensacijas ieškovams, kurie nukentėjo nuo neapsidraudusių ar pabėgusių iš įvykio vietos ir nerastų vairuotojų.

Neapsidraudusių vairuotojų skaičius kelia nerimą, nes tai gali neigiamai paveikti įkainius. Galimas daiktas, kad išaugusios draudimo kainos nulėmė tai, kad dauguma vairuotojų negali įsigyti draudimo už priimtiną kainą. Tikimasi, kad draudimo kainos stabilizuosis ir tai sumažins neapsidraudusių vairuotojų skaičių.

Griffin Solicitors. Advokatai. Notaro paslaugosGabriel House, 6 Cypress Park, Templogue, Dublin 6W

Mes dirbame 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Mob.: 0862179620 Jeigu jums reikia teisininko patarimo, prašome paskambinti tel.: 0862179620 arba parašyti elektroninį laišką: inga@griffinsolicitors.ie


Apsilankykite mūsų internetinėje svetainėje http://griffinsolicitors.ie/?lang=lt

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą