2017 m. sausio 7 d., šeštadienis

Nuo gripo Airijoje mirė jau septyni žmonės

Per kelias paskutiniąsias savaites nuo gripo Airijoje mirė septyni žmonės, praneša “Irish Mirror”.


Atėjus Naujiesiems, sergančiųjų peršalimo ligomis ir gripu ženkliai padaugėjo ir ligoninėse visiems sergantiems neužtenka vietų.

Sveikatos apsaugos priežiūros centras (Health Protection Surveillance Centre – HPSC) savo savaitinėje ataskaitoje pažymėjo, kad gripo aktyvumas ir toliau auga ir jis yra ypač pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms. “Šį sezoną cirkuliuojantis gripo A (H3) virusas sparčiai plinta ir yra itin pavojingas 65 metų amžiaus ir vyresniems žmonės – jie labiausiai ir nukenčia nuo jo”.

Per paskutiniąsias dvi 2016 metų savaites gripu Airijoje susirgo 341žmogus. 270 žmonių buvo paguldyti į ligoninę, 15 žmonių teikiama intensyvi priežiūra, kiti gydomi ambulatoriškai. Dauguma ligonių yra 65 metų arba vyresni – mirę žmonės taip pat priklausė šiai amžiaus grupei.

Šią savaitę buvęs Vyriausybės ministras ir Bendrosios praktikos gydytojas (General practitioner – GP) sakė, kad siekiant išvengti gripo epidemijos protrūkio, reikėtų uždaryti mokyklas.


Donegal apskrities Letterkenny miesto Bendrosios praktikos daktaras Jim McDaid nuomone, pagrindinis veiksnys, įtakojantis didelį gripo aktyvumą, yra nesezoniškai šiltas oras. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą