2017 m. sausio 30 d., pirmadienis

Airijos nepriklausomybės diena? Vyriausybės vadovas sako, kad Airija turi kovo 17-ąją


Ministras Pirmininkas Enda Kenny Journal.ie sakė, kad Airija neskelbs oficialios Nepriklausomybės dienos, nežiūrint į tai, kad šią idėją šių metų sausio 21 dieną formaliai iškėlė konservatorių Fianna Fáil partijos senatorius dr. Keith Swanick.


Tą dieną 1919 metais įvyko pirmasis Parlamento (Dáil) posėdis ir buvo paskelbta Nepriklausomybės deklaracija. Pirmojo Parlamento nariai susitiko Apvalioje salėje (Round Room), Mansion House, Dubline.

Dr. Keith Swanick nuomone, ši diena gali būti įvardinta kaip valstybinė šventė. Journal.ie paklausė Airijos vyriausybės vadovo Enda Kenny, ar jis nenorėtų dabar šią dieną paskelbti Airijos nepriklausomybės diena?

“Mes jau turime tokią dieną – tai kovo 17 diena. Pasaulyje yra tik kelios šalys, kurios turi kažką ypatingo ir apie tai visi žino. Mes juk žinome apie Didžiąją Sieną (The Great Wall), Eifelio bokštą (Eiffel Tower), Londono akį (London Eye), Niagiaros krioklį (Niagara Falls) – apie mūsų kovo 17-ąją taip pat žino visas pasaulis ir mes tuo labai didžiuojamės,” – sakė ministrų Kabineto vadovas.

“Svarbių mūsų šaliai įvykių dėka mes nuolat judame į priekį  – tai 1918 rinkimai, Nepriklausomybės karas, Pilietinis karas – visi mes lig šiol labai jautriai reaguojame į tuos įvykius ir prisimename tuos, kurie žuvo, kovodami už mūsų laisvę ir nepriklausomybę”, – Journal. ie į klausimą: "Kodėl Airija neturi savo Nepriklausomybės dienos?", atsakė Enda Kenny.


Kasmet kovo 17-ąją Airija švenčia Šv. Patriko dieną (Saint Patrick's Day) – tai šalies kultūrinė ir religinė šventė. Manoma, kad pagrindinis Airijos globėjas mirė būtent tą dieną.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą