2017 m. sausio 25 d., trečiadienis

“Aer Lingus” kompanija “mafijos žiede”

Pasak neoficialių šaltinių, kiekvienas asmuo, kuris bando nelegaliai patekti į Airiją, turi sumokėti nuo 10 000 iki 30 000 eurų. Manoma, kad į Airiją per keletą pastarųjų metų buvo pergabenta apie 600 nelegalų, dauguma iš jų – kiniečiai. Vadovaujantis vidutiniais rodikliais, nusikalstamos grupuotės regione susižėrė apie 18 milijonų eurų, praneša “The Irish Independent”.


Nelegalių imigrantų gabenimo į šalį shema buvo išaiškinta, kada Specialaus detektyvų padalinio (Special Detective Unit – SDU) ir Garda nacionalinės imigracijos tarnybos (Garda National Immigration Bureau) pareigūnai sekė lėktuvą, atskridusį iš Madrido. 


Dublino oro uoste buvo sulaikyti du kompanijos “Aer Lingus” – 56 ir 61 metų amžiaus darbuotojai, įtariami nelegalių imigrantų gabenimu ir 28 metų Kinijos pilietis.

Sėkmingai atliktos operacijos dėka, pareigūnams pavyko atkurti nelegalų patekimo į šalį per Dublino oro uostą, shemą: kai lėktuvas nutūpia, imigrantai išlipa kartu su kitais keleiviais ir, padedant kam nors iš oro uosto ar avialinijų darbuotojų, jie patenka į oro uosto terminalo pastatą. Ten jie nepastebimai laukia koridoriuje, kol negauna ženklo, pasakančio, kad galima pajudėti. Gavę sutartinį ženklą, nelegalai grįžta į kilimo-tūpimo taką, kur jų jau laukia furgonas, kuris išveža juos iš oro uosto teritorijos. Nelegalams paprastai yra išduodamamos geltonos spalvos striukės, tokios, kokias dėvi oro uosto darbuotojai, ir tai suteikdavo jiems galimybę išvengti pasų kontrolės ir susimaišyti su oro uosto darbuotojais.

Pasak to paties neoficialaus šaltinio, oro uosto saugumo tarnybos, prieš transporto priemonėms įvažiuojant į oro uosto teritoriją, yra griežtai tikrinamos, tačiau joms išvažiuojant iš oro uosto, kontrolė nėra tokia griežta.

Tikimasi, kad ateityje bus išaiškinta ir daugiau nelegalių imigrantų gabenimo į Airiją ar per Airiją į kitas Europos šalis atvejų, nežiūrint į tai, kad šis tinklas yra apraizgytas įvairiais tarptautiniais ryšiais, įskaitant Italijos mafiją, Rytų Europos ir Kinijos nusikalstamas grupuotes. Dauguma nelegalių imigrantų, pasiekusių Airiją, yra kiniečiai. Dabar gardaí tiria, kokios ES šalys ir miestai dar yra įtraukti į šį nusikalstamą tinklą.


Šių metų kovo mėnesį Dublino oro uoste bus įdiegta nauja Išplėstinė keleivių informavimo sistema (Advanced Passenger Information – API), kuri turėtų padėti užkirsti kelią nelegalių imigrantų patekimui į šalį. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą