2017 m. sausio 23 d., pirmadienis

Local Enterprise Offices – pagalba mažoms ir vidutinėms įmonėms
Neseniai įkurtos Airijos ir rusakalbių specialistų asociacijos (Irish Business Association Russian – IBAR) tikslas – pasidalinti patirtimi, teikti profesionalią pagalbą, steigiant ir plėtojant verslą. Šiame straipsnyje mes norėtume papasakoti apie galimą finansinę paramą plėtojant jūsų verslą Airijoje.


Finansavimo klausimai beveik visada yra pirminiai ir pagrindiniai bet kokio projekto klausimai. Airijoje yra įsteigta nemažai įvairių organizacijų, kurios remia pradedančių verslininkų iniciatyvas, įskaitant grantų gavimą – neatlygintiną finansinę paramą, skirtą projekto išlaidoms.

Local Enterprise Offices galite rasti visoje Airijoje. Šios vyriausybinės struktūros tikslas – teikti tiesioginę finansinę paramą mažoms įmonėms (kuriose dirba mažiau nei 10 žmonių).

Local Enterprise Offices taip pat teikia informaciją apie alternatyvius finansavimo šaltinius, kreditavimą, konsultavimo paslaugas ir verslo paramos formas, organizuoja mokymo klases: Start Your Own Business, Managing Your Business, Marketing, Sales, Financial Management, Strategy and Business Planning.

Kokius grantus teikia Local Enterprise Offices:

Feasibility Study Grant  – suteikiamas  studijuoti verslo galimybių idėjas. Šis grantas – tai finansinė parama projektui, atliekant jo pirminius tyrimus ir plėtros galimybes. Tyrimo rezultatai turėtų būti paremti išvadomis, ar projektas gali būti sėkmingas, taip pat turi būti surinkta visa reikalinga informacija, kurios pagrindu bus rengiamas tolesnis verslo planas. 

Kas gali kreiptis dėl šio granto gavimo?

Tai: produktų gamintojai ir paslaugų tiekėjai, kurių veikla orientuota į tarptautines rinkas.

Feasibility Study Grant  apima tyrimo išlaidas, susijusias su produkto ar paslaugos paklausa tam tikroje rinkoje, visas galimas konsultavimo išlaidas, transporto išlaidas ir galimą dalinį savo įdėto darbo apmokėjimą.

Paprastai grąžinama iki 60 procentų sutartos išlaidų sumos po to, kai įvykdyti mokėjimai prekių ir paslaugų tiekėjams.

Priming Grant – grantas suteikiamas verslo plėtros studijoms pradiniame etape (pirmiesiems 18 mėnesių nuo organizacijos egzistavimo datos). 

Kas gali kreiptis dėl šio granto gavimo?

Tai: Micro enterprises (Limited Companies, Designated Activity Companies, sole traders, co-operatives and partnerships).

Kompensacijos sudaro 50 procentų pradinių investicijų ir siekia iki 150 000 eurų. Sumos nuo 80 000 iki 150 000 eurų yra išimtinės, nes projektas turi įrodyti savo vertę, turi viršyti mažojo verslo ribas ir būti pajėgus kurti darbo vietas.

Priming Grant apima išlaidas, skirtas įrangai įsigyti, darbuotojų atlyginimams, nuomos ir komunaliniams mokesčiams, rinkodarai, konsultavimo paslaugoms.

Business Expansion Grant – parama tokiam augančiam verslui, kuris gyvuoja daugiau nei 18 mėnesių.

Business Expansion Grant, taip pat kaip ir Priming Grant, dotacijos sudaro 50 procentų visų verslo plėtros projekto investicijų ir neviršija 150 000 eurų sumos (suma nuo 80 000 iki 150 000 yra išimtinė suma). Grantas apima išlaidas, skirtas įrangai įsigyti, darbuotojų atlyginimams, nuomos ir komunaliniams mokesčiams, rinkodarai, konsultavimo paslaugoms.

Kaip ir kur galima paduoti paraiškas?


Paraiškas galima pateikti Local Enterprise ofisuose pagal verslo registravimo vietą. Kiekviena paraiška yra peržiūrima individualiai, pasveriami visi projekto poreikiai ir įvertinamos plėtros galimybės.
Daugiau informacijos galima rasti įvedus adresą: www.localenterprise.ie

Airijos ir rusakalbių specialistų asociacijos (Irish Business Association Russian – IBAR) steigėjai turėjo teigiamą patirtį, gaunant Local Enterprise Offices grantus ir rekomenduoja jums dėl šių grantų kreiptis į biurus pagal jūsų verslo registracijos vietą.


Jeigu jums iškiltų papildomų klausimų arba būtų reikalinga  pagalba pirmą kartą kreipiantis į vietinius Local Enterprise Office biurus, parašykite mums į elektroninį paštą adresu: anastasia@ibarsp.com arba paskambinkite tel.: 086 275 01 65. Mums bus malonu Jums padėti!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą