2017 m. sausio 6 d., penktadienis

Kalėdų seneliui “Saulės zuikučiai“ dovanojo „Miško pasaką“


Gaila, kad Kalėdų šventės jau praėjo, išėjo Senieji metai ir atėjo Naujieji, tačiau prisiminimai liko ir jie gyvens ne tik mūsų, suaugusiųjų, atmintyje, bet ir mūsų vaikų prisiminimuose, juos patikimai saugos nuotraukos ir seniai išpakuotos dovanos. Tačiau kol tie prisiminimai dar labai arti, norėtume dar kartą sugrįžti į tas šventines akimirkas, kurias praleidome kartu su Carrickmacross lituanistinės mokyklėlės “Saulės zuikučiai” mokinukais, jų tėveliais, draugais, Kalėdų seneliu ir pasidalinti jomis su laikraščio “Lietuvis” skaitytojais bei jų vaikais.
Kalbama, kad Kalėdų senelis ateina tik pas gerus vaikus – kas jau kas, bet “Saulės zuikučiai” tikrai buvo geri ir jie tikrai žinojo, kad Kalėdų senelis šįmet ir vėl neaplenks jų. Lituanistinė mokyklėlė Carrickmacross miestelyje, Monaghan apskrityje, veikia nuo 2009 metų ir nuo tų metų, pasak mokyklos įkūrėjos ir direktorės Kristinos Jankaitienės, jie kartu švenčia visas svarbiausias šventes, nepamiršta vaikų gimtadienių ir pačiai mokyklai įsimintinų datų. Bet įspūdingiausia šventė mokyklos auklėtiniams, kaip turbūt ir viso pasaulio vaikams, yra Kalėdos. "Vaikai jų laukia su ypatingu nerimu ir viltimi, pradeda joms ruoštis likus kokiai porai mėnesių iki švenčių: sąžiningai ir kantriai mokosi eilėraščių, dainuoja daineles, aptarinėja savo būsimų herojų charakterius ir apdarus. Smagu, kad besiruošdami šventėms, jie pradeda geriau mokytis, stengiasi nepraleisti šeštadieniais vykstančių pamokėlių, būna geresni ir atidesni vieni kitiems – juk ne juokas, Senelis viską mato ir viską žino! – žodžiu, visos pastangos ir jėgos būna sutelktos Kalėdų senelio sutikimui," – pasakoja mokyklos vadovė Kristina.


Šįmet Carrickmacross lituanistinės mokyklėlės mokinukai “Saulės zuikučiai” Kalėdų seneliui, savo tėveliams, draugams, pažįstamiems, kaimynams – visiems, atėjusiems į jų šventę, dovanojo ,,Miško pasaką''. Dar prieš prasidedant renginiui, mergaitės sudainavo dainą ,,Baltas namas", tada visi mokinukai deklamavo kalėdinius eilėraštukus, kartu dainavo dainą ,,Tyli naktis".

Prasidėjus vaidinimui, vaikai įsikūnijo į žvėrelius, kuriems buvo duota sąlyga – saugoti kalėdines dovanas. Šias dovanas išdalino Žiema ir liepė jas saugoti. Bet… žvėreliai užmigo ir piktoji ragana visas dovanas pagrobė. Pirmasis prabudęs žvėrelis pasigedo dovanų ir pažadino kitus žvėrelius. Taip visi kartu išėjo ieškoti raganos pilies ir pagrobtų dovanų. Žiema jiems padėjo ir galų gale visi susidraugavo su ragana, atgavo dovanas ir kartu padainavo ,,Paragauk Kalėdų”.


Džiugu, kad Carrickmacross lituanistinės mokyklėlės mokinukus aplankė ne tik Kalėdų senelis, gausiai apibėręs vaikučius ilgai lauktomis dovanėlėmis, bet ir svečiai iš Finansinių Sprendimų Agentūros, kurie irgi įteikė mokinukams dovanėlių už nupieštus piešinukus tema ,,Šeimos Kalėdos".

Mokyklos vadovė Kristina Jankaitienė padėkojo visiems, padėjusiems sukurti vaikams šį Kalėdų stebuklą: "Dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie mūsų šventės. Širdingą ačiū tariu prekybos tinklui ,,Lituanica”, tėveliams bei Finansinių Sprendimų Agentūrai už paramą mokyklėlei. Dėkui Kalėdų seneliui – mūsų Seneliui Šalčiui, kuris kiekvienais metais nepamiršta mūsų aplankyti ir dovanoti vaikams nepamirštamą šventę."
                                                                                     Tomos Eidmintaitės nuotr.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą