2017 m. sausio 26 d., ketvirtadienis

Pasauliniame korupcijos reitinge Airija smuktelėjo viena vieta žemiauKasmet “Transparency International” (TI) publikuoja informaciją “Korupcijos suvokimo indeksas” (Corruption Perception Index - CPI), kurioje kiekvienos šalies korupcijos indeksas yra vertinamas atsižvelgiant į šalies politinę situaciją, spaudos ir žodžio laisvę, informacijos apie valstybės valdymą prieinamumą, šalies biudžeto lėšų paskirstymą, gyventojų pragyvenimo lygį ir kt. 

2016 metų “Transparency International” publikuotoje ataskaitoje Airija tarp labiausiai korumpuotų pasaulio valstybių užima 19 vietą. Užpraėjusiais metais ji buvo 18 vietoje, praneša Journal.ie.

Portalas Sputniknews.lt informuoja, kad Lietuvai šįmet šioje reitingų lentelėje yra skirti 59 balai iš 100 galimų ir 38 vieta 176 šalių sąraše. Ankstesniame vertinime Lietuva gavo 61 balą ir užėmė 32 vietą iš 168 valstybių. Šiemet, kaip ir 2015 metais, vėl pirmauja Danija bei Naujoji Zelandija, surinkusios po 90 balų. Paskutinis sąraše yra Somalis (10 balų).

Rusija, Ukraina, Kazachstanas, Iranas ir Nepalas gavo po 29 balus ir tarpusavyje pasidalino 131 vietą.


Esama padėtis įvertinama konkrečiu skaičiumi šimto balų skalėje nuo 0 iki 100, kurioje 0 reiškia absoliučiai korumpuotą šalį, o 100 - labai skaidrią valstybę. Korupcijos mastą viešajame ir politiniame sektoriuose vertina įvairių sričių ekspertai ir verslo lyderiai.

“Transparency International” atliekamas “Korupcijos suvokimo indeksas” yra vienas garsiausių pasaulyje korupcijos suvokimo tyrimų, parodantis, kaip įvairioms pasaulio valstybėms pavyksta kontroliuoti korupciją.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą