2017 m. sausio 19 d., ketvirtadienis

Britanijos oro pajėgų lėktuvas (Royal Air Force - RAF) neteisėtai nusileido Shannon oro uoste

Diplomatiniai ryšiai tarp Jungtinės Karalystės ir Airijos gali komplikuotis po to, kai Didžiosios Britanijos oro pajėgų lėktuvas (RAF) be leidimo nusileido Shannon oro uoste, prieš tai nepaprašęs leidimo tūpti “dėl rimto incidento”, praneša naujienų agentūra "Sky News".“Hercules” karinis lėktuvas nusileido grafystėje Clare, bet dėl jo leidimo tūpti nebuvo tartasi iš anksto su Dublinu.

Jungtinės Karalystės kariniai vadai praėjusių metų gruodžio 29 dieną jau buvo įspėti dėl panašaus incidento, kuris Airijos vyriausybės buvo įvardintas kaip "šokiruojantis Airijos suvereniteto ignoravimas”.

Didžiosios Britanijos diplomatai Airijos pareigūnams šį incidentą apibūdino paprasčiausiu “nesusikalbėjimu” ir pažadėjo “ateityje laikytis nustatytų procedūrų”.

Kadangi Airija yra neutrali šalis, leidimas tokiam veiksmui turėtų būti aptartas ir gautas iš anksto.

Leidimas minėtam lėktuvui tūpti Airijoje būtų duotas, nes orlaivyje nebuvo ginklų, šaudmenų ir jo tikslas nebuvo atlikti Airijoje žvalgybos ar karinių pratybų veiksmus.

Jungtinės Karalystės ambasada paaiškino Airijos pareigūnams, kad “Hercules” tūpė Shannon oro uoste dėl to, kad lėktuvas pritrūko degalų.

Tačiau Airijos užsienio reikalų ministras Charlie Flanagan sakė, kad "Airijos vyriausybė panašius veiksmus vertina kaip rimtus tam tikrų nustatytų procedūrų pažeidimus”.

"Mes su Didžiosios Britanijos ambasada labai rimtai aptarsime minėtą incidentą, nes turime būti tikri, kad panašūs atvejai nepasikartos ateityje”, - sakė ministras.

Pernai Didžiosios Britanijos kariniai lėktuvai, laikydamiesi visų procedūrų, tūpė Airijoje dvidešimt vieną kartą.


Clare Daly, nepriklausomas politikas iš Dublino sakė, kad siūlys šalies Parlamentui atidžiau tikrinti NATO lėktuvus, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių prašo leidimo tūpti Airijoje. “Aš pasisakau griežtai prieš tai, kad Shannon oro uostu naudotųsi kariniai lėktuvai, įskaitant ir JAV karinius lėktuvus. Tas faktas, kad užsienio karinis orlaivis be oficialaus leidimo nusileido Airijoje, yra šokiruojantis. Tai yra iššūkis mūsų suverenitetui ir gali būti vertinamas kaip šalies neutraliteto pažeidimas.”


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą