2017 m. sausio 11 d., trečiadienis

Krentant temperatūrai, Airijoje paskelbtas geltonas oro pavojaus lygis


Sniegas, Arkties šaltukas ir stiprūs vėjai praneša apie žiemos požymius Airijoje, informuoja “Irish Mirror”. Krentant oro temperatūrai žemiau minus vieno laipsnio, Airijoje paprastai skelbiamas oro pavojaus lygis. 

Dėl labai stipraus vėjo geltonas oro pavojaus lygis vakar buvo paskelbtas Donegal, Leitrim, Mayo ir Sligo vietovėse, kur vėjo gūsiai siekia iki 110 km per valandą greitį. Tikimasi, kad iki trečiadienio 10 valandos ryto oras ten pasitaisys.

Nežiūrint to, nuo trečiadienio nakties geltonas oro pavojaus lygis bus paskelbtas visoje Airijoje. 

Hidrometeorologijos specialistai prognozuoja, kad šalį gali palaistyti žiemos dušas, vietomis su šlapdriba. Daugiausiai sniego tikimasi Connacht, šiaurės Leinster ir vakarų Munster vietovėse.

Geltonas oro pavojaus lygis šalyje laikysis nuo trečiadienio 6 valandos vakaro iki šeštadienio vidurdienio.

Meteorologai teigia, kad “bus šalta ir vėjuota, o trečiadienį kai kuriose vietovėse gali pasirodyti ir saulė. Tačiau ji neapsaugos šalies nuo šalto dušo, kurio daugiausiai tikimasi Airijos vakarinėje ir šiaurinėje dalyse.”

Vidurdieniais oro temperatūra svyruos nuo 4 iki 5 laipsnių šilumos šiaurinėje šalies dalyje ir nuo plius 8 iki 9 laipsnių pietinėje Airijos dalyje. Audra, siaučianti šiaurinėje pakrantėje, trečiadienio naktį pajudės į šalies gilumą ir oro temperatūra gali nukristi iki minus 1 laipsnio šalčio. Didelė tikimybė, kad šaltukas pajudės į šalies pietinę dalį, o šlapdriba ir sniegas užklos Munster.

Pasak sinoptikų, “ketvirtadienį bus labai šalta, ypač šalies pietuose, o Connacht and Ulster visą dieną tikimasi šalto žiemos dušo ir sniego. Geriausiu atveju vidurdienį temperatūra pakils nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos, pūs šaltas šiaurės vakarų vėjas, kuris atneš šlapdribą ir sniegą.”


Specialistai prognozuoja, kad jau penktadienį oras taisysis, tačiau atšiaurūs dušai ir toliau šaldys šalies šiaurines ir vakarines dalis. Šeštadienį ir sekmadienį bus ne taip šalta, pasirodys saulė. O kitos savaitės pradžia žada būti “švelnesnė” ir sausesnė. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą