2017 m. sausio 13 d., penktadienis

Sniegas Airijoje sudrumstė įprastą šalies gyvenimo ritmą, bet daugeliui pavyko išvengti jo pasekmių

Dėl sniego, šlapdribos ir slidžių kelių vakar šalyje buvo paskelbtas oranžinis oro pavojaus lygis,  praneša “The Irish Independent”. Daugiausiai snigo Airijos vakarinėje ir šiaurės vakarinėje dalyse.


Illistrin nacionalinė mokykla, esanti už  Letterkenny ribų, Donegal apskrityje, vakar atšaukė pamokas mokykloje, tačiau dėl blogų oro sąlygų apskrityje visgi įvyko keliolika nedidelių eismo įvykių.

Sunku buvo vairuoti važiuojant keliu Errigal tarp Gaoth Dobhair vakarų Donegal ir Termon, taip pat prastos sąlygos buvo vietovėse Inishowen ir Finn Valley.

Toliau į šalies pietus, oro sąlygos buvo kiek geresnės, tačiau Sligo grafystės savivaldybės taryba visgi vakar rytmetį atšukė planuotą posėdį.

Sniegas, gausiai iškritęs Mayo, Galway, Clare, Cork ir Limerick grafysčių aukštumose, buvo lydimas šlapdribos ir lietaus.

Ypatingo atsargumo reikėjo važiuojant šiaurės Cork keliais, esančiais Galtee kalnų papėdėse, taip pat N20 Cork  Limerick keliu.

Pakankamai prisnigo Kerry grafystėje, ypač važiuojant kalnuota Conor Pass vietove.

Charleville gyventojai patvirtino, kad gausiai snigo Munster, bet savivaldybės tarybos pareigūnai pripažino, kad praeitą naktį jiems labiau rūpėjo šaltis, nei sniegas.

Met Éireann sinoptikė Joan Blackburn sakė, kad didžiausias pavojus vairuotojų tykojo praėjusią naktį ir šį rytą.

Pasak jos, snigo daugiausiai šalies vakarinės ir šiaurės vakarinių vietovių aukštumose, žemesnėse vietovėse buvo šlapdriba.

"Šalta bus ir šiandien – vidurdienį oro temperatūra Airijoje svyruos tarp 3 ir 6 laipsnių šilumos. Šalčiausia šį vakarą bus šalies rytinėje dalyje – temperatūra nuo plius 2  kris minus  2. Tačiau rytoj po pietų oras sušils nuo plius 6 iki plius 9 laipsnių, o iš šeštadienio į sekmadienį šalį užklos lengvas rūkas,"  informavo sinoptikė. 

Sekmadienį Airijos rytuose ir šiaurėje tikimasi lietaus dušo, temperatūra pakils iki 11 laipsnių šilumos. Pirmadienį termometro stulpelis šokinės tarp 6-10 laipsnių šilumos. Šaltas, sausas oras į šalį griš antradienį.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą