2017 m. sausio 30 d., pirmadienis

Šiandien Airijos vyriausybės vadovas Enda Kenny ketina susitikti su Theresa May Dubline


Airijos Respublikos ministrų Kabineto vadovas Enda Kenny dienraščiui “The Irish Independent” patvirtino, kad Didžiosios Britanijos Ministrė Pirmininkė Theresa May šių metų gegužę ketina susitikti su Airijos Parlamento ir Vyriausybės nariais, o šiandien Dubline planuojamas susitikimas su šalies Ministru Pirmininku Enda Kenny.


“Tikimės konstruktyvios diskusijos dėl abiems pusėms svarbių klausimų   ketiname aptarti kaip mes dirbsime ateityje, siekiant apsaugoti abiejų šalių piliečių interesus. Taip pat tikiuosi konstruktyvių diskusijų, aptariant padėtį Šiaurės Airijoje bei kitus mums aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, susijusius su Jungtinės Karalystės sprendimu palikti ES,” – dienraščiui sakė E. Kenny.

Praėjusį penktadienį Didžiosios Britanijos Ministrė Pirmininkė buvo susitikusi su JAV prezidentu Donald Trump.

JAV prezidentas uždraudė visiems pabėgėliams atvykti į Ameriką tris mėnesius, o pabėgėliams iš nuniokotos Sirijos  – neribotą laiką. Įvažiavimas į JAV gali būti atimtas žmonėms iš Irano, Irako, Libijos, Somalio, Sudano, Sirijos ir Jemeno.

Šeštadienį Theresa May išplatino pranešimą, kuriame sakė, kad ji nesmerkia D. Trump sprendimo dėl musulmonų apribojimų atvykti į JAV, tačiau jam ir nepritaria.

Airijos premjeras taip pat sulaukė kvietimo atvykti į Baltuosius rūmus pažymėti Šv. Patriko dieną. Tačiau praėjusią savaitę premjeras E. Kenny pasakė, kad šis kvietimas kol kas nėra priimtas, nes Vyriausybės vadovas turi suderinti savo darbo grafiką su šalies Parlamentu ir Vyriausybės ministrais ir jis pats asmeniškai jo negali keisti ar reguliuoti.

Paskutinį kartą Jungtinės Karalystės Ministras Pirmininkas Tony Blair su oficialiu vizitu buvo atvykęs į Airiją 1998 metų lapkričio mėnesį.


Airijos Ministras Pirmininkas Enda Kenny paskutinį kartą buvo išvykęs į Londoną praėjusių metų liepos mėnesį, kad aptartų galimus “Brexit” scenarijus ir jų poveikį Airijai. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą