2017 m. balandžio 28 d., penktadienis

Gydytojai įspėja: benamiai narkomanai bus palikti mirti gatvėje

Airijos sveikatos ir apsaugos administracija (Health and Safety Executive – HSE) nesugeba išgelbėti visų benamių, sergančių hepatitu C, todėl jie bus palikti mirti gatvėje, perspėja “The Irish Times”.


Pasak “Mater” ligoninės Infekcinių ligų skyriaus konsultanto, dr.  Jack Lambert, HSE nesugebės gatvėje gyvenantiems benamiams, kurie užsikrėtę hepatitu C, suteikti pagalbą todėl, kad ši liga reikalauja ne tik stacionarinio gydymo, bet ir brangiai kainuoja. Be to, žmonės, kurie gyvena gatvėje ir vartoja narkotikus, dažniausiai serga hepatitu C, su jais yra sunku bendrauti ir beveik neįmanoma prikalbinti kreiptis į gydymo įstaigas.

Hepatito C susirgimų pastaraisiais metais ypač padaugėjo, tačiau, atėjus į rinką pigesniems medikamentams, gydymo kaina taip pat sumažėjo ir tai suteikia galimybę gydyti didesnį skaičių ligonių.  

Šiais metais bus gydoma 1 600 žmonių, sergančių hepatitu C, šiam tikslui iš biudžeto yra išskirta  30 milijonų eurų, palyginimui – pernai buvo gydoma 600 tokių pacientų, o 2015 metais tik 300.

Daktaro Jack Lambert nuomone, didėjantis skaičius žmonių, sergančių kepenų ligomis, yra rezultas nevykusios HSE politikos, nes ši institucija daug metų “nematė” šios problemos. “Dabar jie galvoja, kad už 30 milijonų eurų galima sutekti pagalbą visiems, kuriems ji reikalinga, bet iš tikrųjų ta pagalba lygi nuliui, – sako jis. – Airija neturi “jokių šansų” iki 2025 metų suteikti pagalbą visiems, sergantiems hepatitu C, nes HSE, nepajėgdama diagnozuoti visų atvejų, priėmė strategiją “tegul miršta””.

Pasak daktaro Austin O’Carrol, dirbančio vienoje iš Dublino benamių prieglaudų, pagalba pirmiausiai turėtų būti suteikta tiems, kurių liga yra labiausiai pažengusi.

"Safetynet" organizacija gatvėse pradėjo siūlyti benamiams atlikti kraujo tyrimus, kadangi HSE tokių paslaugų neteikia. Per pirmąsiais šešias savaites nuo šio eksperimento pradžios, daugiau negu 40 metadono vartotojų testas buvo teigiamas dėl hepatito C.

Daktaras Austin O’Carrol sako, kad daug gatvėje gyvenančių žmonių jau mirė nuo šios ligos, o ateityje, jeigu nebus imtasi skubių priemonių, mirčių skaičius tik augs. Nes, jo žiniomis, daugiau kaip vienas iš trijų benamių serga hepatitu C, todėl sveikatos institucijos šiai ligai skubiai turėtų skirti prioritetinį dėmesį.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą