2017 m. balandžio 2 d., sekmadienis

Ar gali vienas iš sutuoktinių išvežti vaiką iš Airijos?


Gyvenu Airijoje 12 metų. Mano buvęs sutuoktinis yra Airijos pilietis ir mes turime 11 metų sūnų, kuris gyvena su manimi, tačiau mano buvęs vyras ir vaiko tėvas mums beveik nepadeda. Buvęs sutuoktinis moka alimentus – 30 eurų per savaitę ir du kartus per savaitę susitinka su vaiku. Aš susipažinau su vyru iš Austrijos ir keletą kartų ten buvau nuvykusi kartu su sūnumi. Mes ten jaučiamės labai gerai – jis turi nuosavą namą ir geras gyvenimo sąlygas. O Airijoje mes su sūnumi glaudžiamės vienam kambarėlyje, be to, čia aš negaliu susirasti darbo. Aš parašiau savo buvusiam vyrui, kad noriu su sūnumi išvažiuoti gyventi į Austriją, bet iš jo advokato gavau atsakymą, kad jeigu aš taip pasielgsiu, aš pažeisiu įstatymą. Ką man daryti? Aš negaliu ir nenoriu priklausyti nuo buvusio sutuoktinio, patarkite, kaip man pasielgti.Šeimos teisės klausimai, visų pirma tie, kurie yra susiję su vaikais ir jų išvežimu iš Airijos į kitą šalį, yra labai aktualūs, ypač jeigu kalbama apie mišrias santuokas. Jums reikėtų kreiptis į advokatą, kuris atstovauja šeimos bylose ir pasikonsultuoti su juo, nes iš jūsų laiško man neaišku, koks buvo teismo sprendimas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, nagrinėjant jūsų skyrybų bylą.  

Kadangi jūsų vaikas gimė santuokoje, tai pagal Airijos įstatymus, abu tėvai automatiškai gauna vaiko globos teises. Tai reiškia, jeigu, tarkim, vaikas gyvena su motina, tai vaiko motina turi gauti vaiko tėvo sutikimą, leidžiantį išvežti vaiką už šalies ribų.

Jeigu abiems tėvams yra suteiktos vaiko globos teisės, abu tėvai turi duoti sutikimą dėl vaiko išvežimo už šalies ribų – sutikimas reikalingas net jeigu išvykstate laikinai. Tėvas turi teisę dalyvauti vaiko gyvenime, kartu su jumis spręsti vaiko sveikatos, mokymosi ir kitus klausimus.

Jeigu vaiko tėvas nesutinka, kad jūs išvežtumėte vaiką iš šalies, o jūs išvežate, tokiu atveju jūsų veiksmas gali būti kvalifikuojamas kaip vaiko pagrobimas. Tas pats pasakytina ir apie tokias situacijas, kaip atostogos su vaiku kitoje šalyje – tokiu atveju irgi reikalingas abiejų tėvų sutikimas.

Airijos teisėsauga visada pirmumo teisę suteikia vaiko interesams. Jeigu reikia, teisėjas gali apklausti jūsų sūnų ir sužinoti, ar jis nori išvykti gyventi į kitą šalį, ar jis norėtų praleisti atostogas su savo tėvu ir t. t. Teismas be jokios abejonės atsižvelgs į tokio amžiaus, kaip jūsų sūnus, interesus ir norus.

Išvažiavimas gyventi į kitą šalį yra sudėtingas klausimas, nes pažeidžiamas lig tol buvęs įprastinis vaiko gyvenimo ritmas, taip pat žymiai sumažėja tas laikas, kurį vaikas gali praleisti su savo tėvu. Jeigu jūs manote, kad išvykimas į kitą šalį nepažeis vaiko interesų ir bus netgi naudingas jūsų sūnui, turėtumėte surinkti pakankamą duomenų bazę, įrodančią tokio jūsų žingsnio privalumus ir bandyti tuo įtikinti teismą.

Airijos teismuose teko matyti nemažai atvejų, kuomet pavykdavo įrodyti, kad kitoje šalyje vaikas gaus geresnį išsilavinimą, kad ten jis bus apsuptas giminių ir artimųjų, jam bus skiriamas didesnis dėmesys. Kalbant apie jūsų atvejį, manau, tai įrodyti bus sunkiau, nes, greičiausiai jūsų vaiko tėvo šeima gyvena Airijoje – jis čia turi močiutę, senelį ir t. t.

Jūs turėtumėte parodyti, kaip vaikas bendraus su savo tėvu, ar įmanomas kompromisas, kuris suteiktų jūsų sūnui galimybę praleisti atostogas kartu su tėvu Airijoje. Jūs taip pat gali pademonstruoti, kad Austrijoje jūsų vaiko gyvenimo sąlygos bus geresnės negu Airijoje. Tačiau teismas būtinai atkreips dėmesį į tai, kad jūsų vaikas čia lanko mokyklą, o persikėlus į kitą šalį, jam teks išmokti kalbėti kita kalba, o tai  gali neigiamai paveikti paauglio vystymąsi.

Aš pastebėjau, kad jūsų vyro mokama alimentų suma yra nedidelė, galbūt tai susiję su tuo, kad šiuo metu jis niekur nedirba. Jeigu jūs kitoje šalyje turite karjeros galimybes, apie tai reikėtų informuoti teismą (teisme mačiau atvejį, kuomet į šią aplinkybę buvo atsižvelgta).

Jums atsakė advokatė Jelizaveta Donneri.

Rusų kalba kalbanti advokatė Airijoje, turinti dvigubą kvalifikaciją ir sėkmingą daugiametę advokatūros praktiką Airijoje. Ji buvo pirmoji rusakalbė advokatė, pradėjusi savo advokatūros veiklą Airijoje. Jos kompetencijoje yra: nagrinėjimas bylų, susijusių su asmens kūno sužalojimais, turėjusių įtakos sveikatai, imigracijos, įsidarbinimo, komercijos, šeimos, civilinės bylos klausimai, atstovavimas teisme.
Advokatės mob.: 086 038 0385; Tel.: 01 853 7301

Interneto svetainė: www.dtsolicitors.ie

Internetinis Blog’as www.dtsolicitors.ie/blog/


5 komentarai:

 1. Aš sugebėjau su savo vyru pasitelkti rašybos gydytoją dr. Ajayi, kai sužinojau, kad jį žavi kita moteris, aš buvau labai laiminga, kad susisiekiau su rašybos atstovu, nes jis yra priežastis, dėl kurios galėjau laimėti savo vyrą. ir dabar gyvename ramybėje. Kreipkitės į dr. Ajayi už visą jūsų rašybos darbą, jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą. Manau, kad jis padės jums tai, kas jus vargina. Paštas: drajayi1990@gmail.com arba „whatsapp“: +2347084887094.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Noriu pranešti pasauliui apie „Dr.ODION“ - Didįjį rašybos ratelį, kuris sugrąžino mane pas mano vyrą, kai maniau, kad visos viltys prarastos. Buvau nėščia, kai mano vyras paliko mane pas kitą moterį. Dr ODION panaudojo savo galingą rašybą šypsodamasis į veidą, grąžindamas savo vyrui savo burtą. Iš pradžių maniau, kad svajoju, kai mano vyras grįš man ant kelių maldaudamas, kad aš jam atleisčiau ir priimčiau jį visam laikui. nuo tada jis mane myli labiau nei aš kada nors tikėjausi, todėl daviau įžadą sau, kad pranešiu pasauliui apie Dr.ODION, nes jis yra Dievas žemėje. Ar turite problemų santykiuose? ar tavo partneris išsiskyrė su tavimi ir tu vis dar myli ir nori jo atgal? Ar turite problemų dėl savo finansų? susisiekite su Dr.ODION šiandien, nes aš suteikiu jums 100% garantiją, kad jis padės jums taip, kaip jis man padėjo. galite susisiekti su juo (drodion60@yandex.com) su paskutiniu rašytoju el. pašto adresu: arba „WhatsAPP“ jo mobiliojo telefono numeriu +2349060503921

  AtsakytiPanaikinti
 3. Laimė yra viskas, ką matau dabar. Niekada negalvojau, kad aš ir mano draugas vėl susivienijame. Po to, kai buvau su juo 5 metus, jis išsiskyrė su manimi. Aš padariau viską, kad jį sugrąžintų, bet nesėkmingai, aš jo norėjau. Dėl meilės jam aš visko maldavau, pažadėjau jam, bet jis atsisakė, paaiškinau savo problemą kam nors internete ir ji pasiūlė man geriau susisiekti su rašybos žinovu, kuris galėtų padėti man balsuoti burtažodis jį sugrąžinti, bet aš esu tas tipas, kuris niekada netikėjo rašyba, aš neturėjau kito pasirinkimo, nei išbandyti, išsiųsdavau el. laišką į rašybos keitiklį ir jis man pasakė, kad nėra problemų, jog viskas bus gerai prieš 3 dienas, kai jis atiduos rašymas ir stebėtinai trečią dieną, tai buvo apie 16 val., mano buvęs man skambino, aš buvau toks nustebęs, atsiliepiau į skambutį ir viskas, ką jis pasakė, kad jam labai gaila dėl visko, kas atsitiko, kad jis norėjo, kad aš grįžčiau pas jį jis mane labai myli, aš buvau toks laimingas ir nuėjau pas jį, štai kaip mes pradėjome gyventi nuo to laiko vėl laimingai kartu pažadėjau, kad visiems, kuriuos žinau, kad turi santykių problemų, aš būsiu naudingas tokiam asmeniui, nukreipdamas jį į vienintelį tikrąjį ir galingą burtų rašytoją, kuris man padėjo išspręsti savo problemą ir kuris skiriasi nuo visų ten esančių netikrų, visiems, kuriems reikalinga rašybos keitiklio pagalba, jo el. pašto adresas (drodion60@yandex.com) arba „WhatsAPP“ jo mobiliojo telefono numeris +2349060503921

  AtsakytiPanaikinti
 4. Noriu, kad pasaulis pažintų puikų žmogų, gerai žinomą kaip dr. Odion. jis turi geriausią santykių ir santuokos problemų sprendimą. Pagrindinė priežastis, kodėl aš apsilankiau pas gydytoją Odion, buvo sprendimas, kaip aš galiu susigrąžinti savo vyrą, nes pastaruoju metu aš perskaičiau keletą liudijimų, kuriuose kai kurie žmonės parašė apie daktarą Odion. Aš buvau toks patenkintas ir nusprendžiau ieškoti už pagalbą iš jo, kurį jis atliko nepriekaištingai, ištardamas mano vyrui burtą, kuris privertė jį sugrįžti pas mane ir paprašyti atleidimo. Aš nenustosiu skelbti jo vardo internete dėl jo gero darbo. Aš atsisakysiu jo kontakto dėl naudingumo tiems, kuriems reikia jo pagalbos. El. Paštas: (drodion60@yandex.com) „Com WhatsApp“ telefono numeris +2349060503921

  AtsakytiPanaikinti
 5. Esu čia, norėdamas paliudyti, kaip šis galingas burtų ratukas, vadinamas daktare Ogala, padėjo man pagerinti mano santykius. Man skaudėjo širdį, kai mylimoji man pasakė, kad jis nebėra suinteresuotas vesti mane, nes kita ponia ant jo panaudojo juodąją magiją. Aš verkiau ir verkšlenau kasdien, kol taip blogai, kad kreipiausi į internetą pagalbos. Štai tada, kai perskaičiau atsiliepimą apie dr. Ogala, tada kreipiausi į jį pagalbos ieškant meilės ir savo gyvenimo. , jis padėjo man užrašyti galingą meilės kerą ir, mano nuostabai, po 24 valandų meilės burto, mano mylimasis grįžo ant kelių maldaudamas manęs atleisti. jo el. pašto adresas: drogalad02@gmail.com WhatsApp +2347049668119 ...

  AtsakytiPanaikinti