2017 m. spalio 17 d., antradienis

Vyriausybė raginama pakeisti “nesąžiningą” pensijų mažinimąVyriausybei tenka atlaikyti didžiulį spaudimą dėl to, kad būtų sprendžiami pensijų “anomalijos” klausimai - pensininkės moterys, kurios nedirbo, o augino vaikus ir rūpinosi šeima, dabar gauna net 50 eurų mažesnę negu valstybinė pensija, rašo Independent.ie.

Finansų ministras Paschal Donohoe sakė, kad ateinančių metų biudžete neturėjo finansinių išteklių šiai problemai spręsti.

Nacionalinė moterų taryba, “Age Action” ir Airių moterų asociacija nori, kad Vyriausybė panaikintų 2011 metais priimtus pensijų pakeitimus, nes “2012 m. pensijų įmokų asignavimų pokyčiai apsunkino moterų teisę gauti valstybinę pensiją, susilpnindami jų padėtį visuomenėje”, - sakė Nacionalinės moterų tarybos direktorė Orla O'Connor.

Airijos profesinių sąjungų kongresas (Irish Congress of Trade Unions) taip pat ne kartą yra įspėjęs Vyriausybę, kad žmonės kenčia nuo tokių pensijų taisyklių pakeitimų ir siūlo pradėti diskusijas dėl pensijų atstatymo.

Pasak Nacionalinės moterų tarybos direktorės Orla O'Connor, dabar moterų pensijų skirtumas sudaro 37 proc. ir moterys turi žymiai mažiau galimybių gauti valstybines pensijas nei vyrai.

“Dešimtys tūkstančių moterų gauna mažesnes pensijas, kitos visai negauna pensijos dėl to, kad jos nedirbo, o rūpinosi šeima ir vaikais”, - sako Orla O'Connor.

Airijos kaimo moterų asociacijos prezidentė Marie O'Toole sakė, kad jos organizacija surinko daugiau kaip 5000 parašų dėl peticijos, kuria siekiama sulyginti pensijas. “Žmonės ragina Vyriausybę spręsti šią pensijų “anomaliją” ir siūlo tai padaryti kaip galima greičiau”, - sakė ji.

Naujausi duomenys rodo, kad dėl 2012 m. įvestų pensijų tarifų pakeitimų 42 500 žmonių gauna sumažintas pensijas, iš jų - 26 350 moterų.

Pasak Marie O'Toole, po tuometinių Socialinės apsaugos ministrės Joan Burton padarytų pakeitimų, žmonėms tampa vis sunkiau gauti pilną pensiją.


Šiandien Ministrų Kabinetas rengiasi aptarti Vyriausybės poziciją dėl pensijų sistemos nelygybės, kurią iškėlė “Fianna Fáil” partija. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą