2017 m. spalio 2 d., pirmadienis

Stacionarios akių ligų specialistų pagalbos laukia beveik 12 500 žmoniųKonkrečios pagalbos iš akių ligų specialistų šiuo metu Airijoje laukia beveik 12 500 žmonių, informuoja “The Irish Times”.

Optometristų asociacija (The Association of Optometrists – AOI) teigia, kad bet koks uždelsimas, gydant akių ligas, kelia rimtą pavojų sveikatai ir todėl būtina skubiai keisti akių ligų paslaugų sistemą, kad ji atitiktų dabartinę ir būsimą paklausą.

Rugpjūčio pabaigoje stacionarios akių ligų specialistų pagalbos laukė beveik 12 500 žmonių – tiek laukiančiųjų stacionarios pagalbos dar niekada nebuvo nei pas vienos kurios nors kitos srities gydytoją.

Asociacija teigė, kad laukiančiųjų sąraše daugiau nei 3000 žmonių, kurie buvo gydomi daugiau nei vienerius metus ir 800 pacientų, kurie buvo gydomi ilgiau nei 18 mėnesių.

Be to, ambulatorinės akių ligų gydytojų pagalbos dabar laukia  dar 38 000 žmonių – laukiančiųjų skaičius per pastaruosius aštuonis mėnesius padidėjo beveik 20 procentų.

Optometristų asociacija Airijos sveikatos apsaugos sistemoje dirbančius valdininkus paragino nedelsiant imtis reformų, kurios padėtų apjungti bendruomenės ir ligoninių paslaugas, kad užtikrintų reikiamą priežiūrą ir kad į ligonines nukreiptų tik tuos žmones, kuriems reikalinga neatidėliotina akių ligų specialistų  medicininė pagalba.

Asociacijos vyriausiasis pareigūnas Sean McCrave sakė: “Ligoninių akių ligų departamentai negali ir negalės patenkinti vis didėjančios šios srities paklausos. Jungtinėje Karalystėje ir visoje Europoje vis dažniau orientuojamasi į bendruomenės remiamą akių priežiūros sistemą  – ta kryptimi turi eiti ir Airija”.

Pasak Sean McCrave, reformuota akių ligų priežiūros sistema taip pat padėtų sutaupyti pinigų.

“Mes manome, kad galima būtų sutaupyti 32 milijonus eurų, tuo pačiu metu teikiant geresnes ir greitesnes paslaugas. Taip yra todėl, kad vietinių optometrų pagalba būtų 50 proc. pigesnė, nei ligoninės teikiamos paslaugos”, – sakė jis.

Sean McCrave nuomone, Sveikatos apsaugos valdyba (Health and Safety Executive – HSE) galėjo greitai išspręsti problemą, peržiūrėdama optometrų sutartis ir nustatydama sankcijas, kurios padėtų padidinti įprastinių viešųjų paslaugų apimtis.

“Visoje šalyje dirba 600 šios srities gydytojų, kurie yra aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys reikiamą įrangą ir norintys išspręsti šios srities krizės problemas. Optometristų asociacija ragina HSE nedelsiant pradėti diskusijas ir spręsti susidariusias problemas”, – sakė jis.

Asociacija apskaičiavo, kad reformavus akių ligų gydymo sistemą, galima būtų kasmet sutaupyti 32,3 mln. eurų, įskaitant: vaikų akių priežiūros paslaugas – 7,2 mln. eurų, glaukomos – 19,3 mln., raudonų akių - 1,9 mln. eurų ir kt.

Apžiūra pas akių ligų specialistą vidutiniškai kainuoja 45 eurus, o klinikoje tokios paslaugos kaina gali išaugti net dvigubai, plius kelionės ir parkavimo išlaidos.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą